Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A rajzolás, mint hobbi segíthe...

A rajzolás, mint hobbi segíthet abban, hogy kézügyessebb legyek? Hogy lehet fejleszteni a rajzolási képességet?

Figyelt kérdés

2023. jan. 30. 18:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindenben amiben fejlődni akarsz, gyakorolni kell, a rajzolás ugyanilyen. Senki nem úgy születik, hogy profi benne, még ha gyorsabban is fejlődik vagy van alapvető tehetsége.


Vannak gyakorlatok, trükkök, tippek, technikák, amiket lehet tanulni, próbálgatni, folyamatosan javítani. Tehát úgy fejlődsz, hogy minél többet csinálod.

2023. jan. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen: a finommotorikai készséget nagyon is tudja fejleszteni, nem beszélve a képzelőerőt is, a megfigyelő képességet (ha pl.: valamit látásból rajzolnál le), de a memóriát is (pl.: emlékezetből rajzolás).
2023. jan. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

2-es, most már így teljes érthető, hogy miért voltam olyan rossz rajzból és miért vagyok ilyen ügyetlen.


Köszi!

2023. jan. 31. 18:17
 4/19 A kérdező kommentje:
Az is jó, ha egy aplikációval gyakorlok?
2023. jan. 31. 18:20
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Milyen applikációt használsz?
2023. febr. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Sketchbook
2023. febr. 1. 21:59
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó. Hajrá!

A rajzhoz senki nem ért ‘alapból’. Aki ügyesebb, az valószínűleg régóta csinálja.

2023. febr. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Jobb agyféltekés rajztanfolyamnak is érdemes adni egy esélyt, ami általában egy hétvége. Az, hogy személyesen ott vagy, kérdezhetsz, foglalkoznak veled, lehet hatékonyabb, mint csak otthon magadban. De a lényeg a gyakorlás :) Adj időt magadnak, ne legyél túl szigorú magadhoz.
2023. febr. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam jobb agyféltekés rajztanfolyamon, de… Nagyon gyorsan kellett befejezni a rajzokat, utólag nem is maradt meg semmi, amit az oktató mondott. Nem éreztem, hogy különösebben hasznos lett volna.


A rendszeres, mindennapos gyakorlás, rajzos könyvek olvasása, rajz szakkör, különórák jó tanárral..nekem ezek váltak be.

2023. febr. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazából nem annyira rajzolni szeretnék jobban megtanulni, hanem azt szeretném, hogy a rajzolás által fejlődjön - ahogy a 2-es írta - a finommotorikai késségem (főként), a megfigyelő képességem, a térlátásom stb.

A rajzolás csak egy eszköz, hogy fejlődjek.

2023. febr. 2. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!