Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyen szempontból éri hátrány...

Ilyen szempontból éri hátrány a kövér embereket?

Figyelt kérdés

Egyik közeli rokonom kb. 165 centi és 130 kiló, 20 éves nő.

Hónapok óta nem talál munkát, bárhová adja be az önéletrajzát, nem is hívják vissza.

Főleg eladói, ügyintézői, betanított gyári munkára jelentkezik.


2023. jan. 31. 12:17
A kérdező szavazást indított:
Valószínűleg a súlya miatt nem talál munkát
Biztos, hogy a súlya / kinézete a probléma
Nem hiszem, hogy a súlya a gond
31 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Teljesen nyilvánvaló.
2023. jan. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Előfordulhat. Mondjuk szakképzettséget nem igénylő munkát viszonylag nehéz találni, mert rettenetes túljelentkezés van.


Nekem van jogász, közgazdász, mérnök, stb ismerősöm erős túlsúllyal, ott nem kíváncsiak ilyesmire, mert kell a jó szakember.

2023. jan. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

Hát nem tudom. Én 168 centis és 110 kiló voltam egy időben évekig és mégis visszahívtak, meg behívtak.

Esetleg ha akarod akkor magánban tudok adni egy-két ötletet, hogy milyen legyen a CV, hátha az segít. Nem mondom, hogy nem volt fintorgás néhány helyen a kinézetemre meg minden munkát megkaptam amire jelentkeztem, de a végén mégis sikerült egész jó állást kapnom.

2023. jan. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kinézete miatt éri a hátrányos megkülönböztetés, hanem a munkavégzési képessége miatt, amire jó eséllyel tud következtetni a munkaadó a hölgy leírt paraméterei alapján.

A kóros elhízás durván megnöveli a rizikóját a szív- és érrendszeri betegségeknek, a 2. típusú diabetesnek, egyes rákbetegségeknek, a csont-és ízületi gyulladásnak, az asztmának, az ízületi kopásoknak és krónikus reumatológiai betegségeknek.

Egy munkáltató sem ellensége önmagának; tudom, hogy ridegen hangzik, de az ilyen a munkavállaló valószínűleg sokat lesz betegállományban, nem lehet rábízni csak könnyű feladatokat, és azokat is megfontolt tempóban fogja elvégezni.

Szóval éri hátrány a kövérsége miatt, de legyünk őszinték, ezekre a hátrányokra ő maga fizet be, és ő tudna tenni a legtöbbet ellene.

2023. jan. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert nagyon el van hízva és fizikai munkát nehezen, vagy szinte sehogy se tudna végezni. Én se vennék fel ennyire elhízott embert. Más a szellemi munka.
2023. jan. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Kései Sirató ***** válasza:
100%
HA van soványabb jelentkező, nyilván ő az esélyesebb. Te nem így lennél ezzel kérdező, ha te keresnél alkalmazottat?
2023. jan. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21%
Én nem vagyok elhízott, mégis a szépeket részesítik előnyben a tapasztaltakkal szemben.
2023. jan. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, sejtettem, hogy vszeg a súlya miatt nem talál munkát, de nem voltam biztos benne.

Ha én alkalmazottat keresnék, én sem az extrém kövéret választanám, tudat alatt társítok hozzá egy csomó rossz tulajdonságot (önuralom hiánya, lustaság stb).

2023. jan. 31. 13:20
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
Nekem volt egy kövér kolléganőm. Gyári munka volt, sokszor helyette kellett dolgoznunk. Amit mi állva csináltunk órákig, ahhoz neki széket kellett hozni és ülve sokkal lassabban haladt. Ráadásul puncsolt a sorvezetőnek, hogy a szüneten kívül is hadd járogathasson ki a dohányzóba. Remélem azóta elvitte a szíve.
2023. jan. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
nézd, az eladónak pl mászkálnia kell, polcokra pakolni, emelgetni, és ez most rondán fog hangzani, de be kell férnie a pult mögé meg a raktárban ad abszurdum szűkebb helyekre is... nem tudom hogy mért nem jelentkezik valami ülőmunkára, ha nulla kondija van és hatalmas térfogat, nem fogják olyan helyre felvenni, ahol fizikai munkát kell végezni vagy véges nagyságú tér áll rendelkezésre...
2023. jan. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!