Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fiatalok szempontjából még ma...

Fiatalok szempontjából még ma is "digitálisan buta"-nak érezni egy 40-50 éves embert?

Figyelt kérdés

Ez nagyon kirívóan a 90-es, aztán erősen a 2000-es évek elején érződött, hogy az akkor gimis, egyetemista korosztály villámgyorsan tanult bele és nőtt fel a szinte berobbanó modern digitális technológiákkal, míg az akkor 40-50 évesek, akik szocializmus zárt világában szocializálódtak, tömegesen zárkóztak be a kis világukba és már nem tudták befogadni a számítógépes világot.


Akkoriban még nem arról volt szó mint ma hogy jó tudok a TitkTok-ról de azt inkább gimisek meg az alatti korosztály használja ezért én nem, mert én 40-en vagyok, hanem akkor olyan problémák is voltak hogy sokan annál megakadtak hogy a számítógép egere és a monitoron mozgó egérmutató közti összefüggést sem értették.


Akik ma gimisek és egyetemisták, ők a mai 40-50 éveseken éreznek bármi ilyen értetlenül nézést, hogy "én már öreg vagyok ehhez" és nem értem stb.?



2023. febr. 1. 13:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
55 éves vagyok, kb. 1990-től dolgozom számítógépen. A gyerekeim sokkal kevésbé értenek a géphez, soha nem kértem még segítséget egyiktől sem, mert nem tudnak segíteni. Ha valamit nem tudok megoldani, akkor szakemberhez fordulok. De ilyenre ritkán volt még példa. Az én korosztályom jókora része már a 90-es években bőven találkozott a számítógépekkel munkában, de akár otthon is használt pl. játékra gépeket (C-64 és társai). Aki nem használja, azt valószínűleg nem is érdekli, tán jobb is, ha erőlteti.
2023. febr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

azért van mert egy tarhonya mindenki 30 felett

agyuk nincs

gec meg tiktokjuk se van

2023. máj. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!