Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ennyire bunkó voltam,...

Tényleg ennyire bunkó voltam, hogy ezért kikellett tiltani a csoportból?

Figyelt kérdés

Facebookon van egy csoport, ami a közeli főúttal kapcsolatos útinformációk gyűjtőhelye.


Kiírt oda egy hölgy egy posztot azzal a címmel, hogy miért közlekedik 80km/h-val 110-es táblánál, és miért kéne, hogy ez elég legyen másoknak is.


A posztban leírta, hogy 3 esetben balesetezett, 1x egy biciklist ütött el, egyszer egy gyalogost a zebrán, egyszer meg egy másik autóba ment bele, és ezért döntött úgy, hogy Ő lakott területen belül max 30-40-el, lakott területen kívül pedig max 70-80-al fog közlekedni.


Persze telerakta a posztot drámai és figyelemfelkeltő szöveggel, hogy Ő senkinek a szemébe nem akar belenézni, ha esetleg gyorshajtás miatt valakinek megölné valakijét, hogy szerinte mindenkinek így kéne gondolkodnia, nem múlik 4-5 percen semmi, és ha neki elég ez a tempó, akkor másoknak is legyen elég. 300 lájk meg nagyon sok szívezést kapott.


Én pedig tök normálisan hozzászóltam, hogy ha volt 3 ilyen jellegű balesete, az nem azért volt, mert gyorsan hajtott, hanem mert egyszerűen béna a vezetéshez, és jobb lenne, ha nem ülne autóba, mert akkor sem lesz ügyesebb ha 10km/h-val közlekedik.


Erre rá kb 10 percre már ki is voltam tiltva a csoportból, azzal az üzenettel, hogy nem vagyok én senki, hogy más ember vezetését kritizáljam.


Tényleg ennyire bunkó lettem volna?


2023. febr. 1. 18:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%
Olyan csoportban nem lennék tag, ahol szivecskéznek.
2023. febr. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

99%-ban nem lesz biztonságosabb attól egy béna sofőr, hogy indokolatlanul lassan megy. Sőt.


Száguldozni sem kell, persze, nagyon nem ezt akarom mondani.


Csak azt, hogy a 30-al közlekedő mamikák, papikák sokszor legalább olyan veszélyesek, mint a 130-al lakott területen száguldozó drogos gyerek.


Normálisan, az útviszonyoknak és szabályoknak megfelelően kellene közlekedni.

2023. febr. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
40%

Írt valamit a balesetek körülményeiről? Nem mindegy, hogy ő volt a hibás vagy azok, akiket elütött.

Ha nem írt ilyen részleteket, akkor tényleg bunkóság kijelenteni róla, hogy béna a vezetéshez, hisz nem tudod, hogy mi történt.

Ezenkívül ha három balesete volt és nem vették el a jogosítványát, akkor nem ő követett el szabálysértést.

Ő csak leírta a tapasztalatait, levonta a tanulságot és óvatosságra int. Ettől függetlenül mindenki úgy vezet, ahogy akar, addig, amíg a szabályokat betartja.

2023. febr. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Gyalogost ütött el a zebrán... Akkor vajon ki volt a hibás?
2023. febr. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%
A fb-on mindíg annak lesz erősebb szava, aki demografiailag gyengebbnek ítéltetett, aki nagyobb sorsáldozat. Ha beirtad volna, hogy transzgender vagy akkor neked lett volna kedvezőbb megitelesed egy hetero fehér nővel szemben. Ennyi. Nem mennék fb-ra.
2023. febr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%

Ha férfi vagy, megvan a magyarázat.

"hölgyet" kritizálni, bírálni, hibáival szembesíteni pasasként?

Pláne, ha női az admin, meg zömében női tagok vannak.


Témához kapcsolódóan, ha ő béna a vezetéshez, akkor menjen mindenki 30%-kal kevesebbel?

96 óta vezetek napi szinten, 1 balesetem nem volt.

2023. febr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%

Ha szívecskézték a posztját, akkor az illető alighanem a helyi kedvencek közé tartozik a csoportban. Azért vágtak ki, mert alighanem valamelyik moderátor "legeslegjobb barinőjének" írtad, amit írtál.

Amúgy jól mondja az 1-es, olyan csoportért, ahol szívecskéznek, nem nagy kár.

2023. febr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%
Ez a fáj igazság kategória, azért dobtak ki. Ő meg elég demagóg módon adta elő a baromságát ahhoz, hogy a nem gondolkodó réteg éljenezzen hozzá.
2023. febr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Darius- ***** válasza:
7%

Sértegettél valakit, igy jogos. Ne uljon autoba rész folosleges, mert elobb leirtad, hogy szerinted nem a gyorsasag miatt fordulnak elo balesetek. Nem tiltott dolog lassabban vezetni a megengedettnél.

Amikor én vezettem meghalt az élettarsam, igaz ennek oka egy részeg autos volt. De azota lassabban vezetek a megengedettnél.

2023. febr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Darius- ***** válasza:
53%
6- Ez igaz, én is tapasztaltam a negativ diszkriminaciot tobbségében noi tagokbol allo oldalon. Meglepodtem, azt hittem pont az ellenkezoje lesz, mert a valo életben igy volt.
2023. febr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!