Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az introvertált erős, vagy...

Az introvertált erős, vagy gyenge személyiség?

Figyelt kérdés

Az introvertáltnak ha problémái vannak, magában akarja megoldani és nem kér segítséget. Ellenben az extrovertált sok embernek elmondja a gondjait.


Az introvertáltnál egy állandó, folyamatos bántalmazás nem derűl ki, mert az introvertált nem közli és nem kér segítséget. Magában örlődik és még kárt sem tesz magában, mert előre átgondolja a tette következményét és nem teszi meg, így nincsennek intő jelek, hogy valami nincs rendben.



2023. febr. 7. 11:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Amit írtál úgy baromság ahogy van.

MIért ne kérhetne segítséget? Azért, mert introvertált? Nézz már utána a szó jelentésének!!!


Állandóan jöttök ezekkel a szar kérdésekkel, ahol az introvertáltságot keveritek a szociális fóbiával, a félénkséggel, a szociális alulfejlettséggel, stb.... Az introvertáltságnak ehhez semmi köze! Az introvertáltság egy személyiségjegy, a többi meg pszichés betegség/probléma..


Ha valakit bántanak és nem kér segítséget, az nem azért van, mert introvertált, hisz az csak azt jelenti, hogy jobban töltődik egyedül, mint emberek között. A segítség nem kérése a legtöbb esetben félelemből történik, de ennek semmi köze az introvertáltsághoz!

2023. febr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Saját tapasztalatból is mondom, hogy ez nem így van.

Introvertált vagyok, és bár tényleg nem szoktam 0-24 a bajaimról beszélni mindenkivel, 1 emberrel meg szoktam osztani. Ő ugyanezt csinálja. ismerek még egy introvertáltat, ő is ilyen. Egy extrovertált barátom viszont tényleg soha nem beszél az ilyen dolgairól.



De tegyük fel, hogy igaz amit írtál: ez esetben szerintem erős személyiség, viszont nem túl okos

2023. febr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

1es vagyok

Egyébkén alá tudom támasztani amit 2es ír.

Én is introvertált vagyok és simán beszélek a bajaimról, kérek segítséget. Feleségem is introvertált és ő baromi nehezen kér segítséget.

Van egy extrovertált barátom, őt 12 év alatt egyszer hallottam, hogy kifejezze, hogy valami nem esik jól enki. Egy másik extrovertáltat még ennyiszer sem. De gimiben volt olyan extrovertált osztálytársam akinek a bajait fűnek-fának mondta.

Azaz semmilyen rendszer nem ismerhető fel az egészben, egyszerűen nem ezen múlik, hogy beszél-e valaki a bajairól, vagy sem, kér-e segítséget, vagy sem.

2023. febr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Aki nem hagyja irányítani magát vita közben, higgadt tud lenni és vissza tud szólni, az az erős személyiség!

Aki pánikolva ugrik a kötekedő ember vitájába az gyenge!

2023. febr. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Akkor én nem vagyok túl okos. Introvertált vagyok, a kérdésben leírt rólam szól és senkinek nem mondtam el. Nem volt barátom, ha anya nagyrizkán megkérdezte, hogy mi a baj, azt mondtam, hogy semmi. Nem akartam, hogy sajnáljon vagy olyat tegyen ami fokozza a problémát.
2023. febr. 7. 11:32
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szegény 16 éves srác miért volt erős amikor "hombárfejűnek" csúfolták és felakasztotta magát?
2023. febr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
5, értelek, de ez nem az introvertáltság miatt van, hanem mert félsz megnyílni még biztonságos közegben is. Ez félelem és bizalom kérdése, nem pedig személyiségjegyeké.
2023. febr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
7-es. Félelem az volt. Folyamatosan féltem. Lehet nem az introvertáltság miatt nem szóltam, de nem tudom, hogy az introvertáltságnak van e szerepe abban, hogy szólok e vagy nem.
2023. febr. 7. 11:44
 9/18 anonim ***** válasza:
85%
Ahogy tapasztalom, az introveltáltak nagyobb hányada erős. De nem ezen múlik.
2023. febr. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

8, nem, nincs szerepe.

A félelmet kell legyőzni és be kell látni azt is, hogy ki az akiben meg tudsz bízni stb....

Megmutatni az érzelmeinket ijesztő dolog, mások felé megnyílni úgymond gyengévé tesz... de valójában ha folyamatosan bántanak, akkor attól leszel gyenge, hogy anyudnak mesélsz a bajaidról? Kétlem..

2023. febr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!