Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki introvertalt?

Aki introvertalt?

Figyelt kérdés
Az introvertalt emberek tényleg unalmas életet élnek vagy ez csak egy ostoba feltételezés?

2022. aug. 27. 18:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Az introvertált ember nem unalmas, hanem befelé forduló.
2022. aug. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Ostoba feltételezés.
2022. aug. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
Ahogyan az egyes mondta, az introvertált ember egyáltalán nem unalmas. Csak nem szereti a zajt, a nagy társaságot és ennyi. Attól ő még lehet egy érdekes ember és lehet jókat beszélgetni vele. Sőt.
2022. aug. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%
Nem függ össze. Egy introvertáltnak is lehet társasági élete, csak általában nem nagy társaságról van szó, hanem pár közeli barátról és lehet, hogy rájuk kevésbé jellemző mondjuk a bulizás és kevésbé mozdulnak ki (ez se feltétlenül igaz mindenkire), de ez nem jelenti, hogy unalmas lenne az életük.
2022. aug. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%
Van 1-2, aki igen, pl. én is.
2022. aug. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
98%

Az introverzió annyit jelent, hogy az illetőt lemeríti a nagy társaság, és az egyedüllét tölti fel. Ezek az emberek általában csendesek, visszahúzódóbbak, mert diszkomfortot okoz nekik a túl nagy figyelem.


Extravertált emberek azért tartják őket unalmasnak, mert magukból indulnak ki: az erősen extravertált ember akkor nem beszél, ha nincs mit mondania. Igazából még az sem biztos, hogy akkor nem beszél. :)


Csakhogy az introvertált emberek nagyon sok mindent csinálnak akkor, amikor egyedül vannak, és emiatt tele vannak ilyen "váo" jellegű titkokkal, amit nem fognak csak úgy elmesélni egy kocsmaasztal mellett. Őket fel kell fedezni.

2022. aug. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk én nem tudom minek mondjam magam, az érzéseimről, gondolataimról, magánéletemről nem sok emberrel osztok meg infókat, így introvertáltnak is mondhatom magam, viszont unalmasnak nem mondanám. Mindig is a társaság középpontja voltam, szeretnek velem bulizni, hívnak mindig mindenhova, harsány, folyton poénkodó, mindenkivel jó fej, de igazán közel csak nagyon kevés embert engedek magamhoz. Ennek ellenére szeretek egyedül lenni csendben is még talán jobban. Belül elég magányosnak érzem magam sokszor. Akkor így most minek vagyok mondható?
2022. aug. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
6: Nagyon jól elmagyaráztad! :)
2022. aug. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#7, az extraverzió-introverzió nem vagy-vagy kapcsoló, hanem egy spektrum. A legtöbb ember valahol középen helyezkedik el, és találóbb úgy beszélni róluk, mint inkább introvertált, vagy inkább extravertált, és egyéni, hogy kinek miben jelentkezik az egyik, vagy másik oldalap.


Volt egy kollégám, aki bent az irodában tök közösségi ember volt, ugyanakkor állandóan kivonta magát minden csapatsörözésről. Egyszer nekiszegeztük a kérdést, hogy miért, mire közölte, hogy neki 8 órát emberek között lenni még éppen elviselhető. Kifogásnak gondoltam, és flegmán rávágtam, hogy akkor vegyél ki aznapra szabadnapot. Mire felcsillant a szeme, hogy ez mekkora ötlet. Onnantól minden sörözésre eljött, de fél nap szabival.


Másik kolléga konkrétan kettőt nem nagyon szól semmire, ha megkérdezed, mi újság vele, csak vállat von, ha tovább faggatod, elvörösödik és zavarba jön. Ugyanakkor minden közösségi eseményen ott van, minden szervezésben aktív, mindenkivel jóban van, van minden csapat hívja piálni, ilyen mindenkinek haverja típus. A legnagyobb covid járvány idején, amikor csak 9 ember volt az irodában, ő akkor is bejárt dolgozni.


Főnökasszonyom a legharsányabb nő, akit ismerek. Bármikor lehet tudni, ha bent van az irodában, mert a járását, nevetését egy emelettel lejjebb is hallod. Olyan, mint egy tank és egy hurrikán szerelemgyereke. A múltkor fejtette ki, mennyire elege van a mindenféle céges ebédekből, mert egyedül akar lenni. Csomószor megy egyedül nyaralni, ahol két hétig festeget.


Én imádok középpontban lenni, imádok emberekkel kapcsolódni. Ha túl sokáig vagyok egyedül, a személyiségem elkezd torzulni. Az egyik pozícióm, hogy belső tréner vagyok, és amikor tréninget tartok, napi 8 órát össze vagyok zárva 12 másik emberrel, és szinte végig központi szerepben vagyok, és baromira élvezem a figyelmet: sztorizok, provokálok, viccelődöm. Ez napokra feltölt energiával, ugyanakkor aznapra annyira leszív, hogy a tréning végén elfelejtek beszélni, és elmegyek egy órát biciklizni, hogy összeszedjem magam.

2022. aug. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Én introvertált vagyok és baromi unalmas az életem
2022. aug. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!