Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudom megváltoztatni a...

Hogyan tudom megváltoztatni a személyiségemet?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen teremtek kapcsolatot emberekkel, gyakran szorongok,nem nagyon szoktam mosolyogni,sokszor levert vagyok.

Jelenleg gyógymasszőrként dolgozom egy kórházban, és sokszor a betegek számonkérik rajtam,hogy miért nem mosolygok.

Hogyan lehet ezen változtatni?



2022. jún. 10. 18:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem pont olyan munkád van,ahol nagyon könnyű ezt gyakorolni. Kezdj el beszélgetni a betegekkel, általában szeretik (főleg az idősek), ha a "szolgáltatás" közben szóval tartják őket. Meg tudod kérdezni,hogy milyen napjuk volt és onnantól majd jön magától.
2022. jún. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Akarattal, elhatározással, erőfeszítéssel. A mosolygás energiát igényel, tessék befektetni. Aztán egyszercsak rákapsz az ízére, és észreveszed, hogy úgy mennyivel jobb. Neked is meg a betegeknek is. És akkor már nem is tudsz másképp.

Amúgy a depressziódat vagy szorongásodat vagy akármidet, amid van, kezelni kéne pszichoterápiával. Oka van.

2022. jún. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Én is ilyen vagyok, a szociális területen dolgozom. Lehet, hogy nem a te területed, amit csinálsz, érdemes lenne elgondolkodni a váltáson. Mennyi sikerélményed van/volt? Ez lehet pozitív értelemben előrevívő mozzanat, ezekre figyelj, a kicsi is számít.
2022. jún. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Járok pszichiáterhez, de kb. háromhavonta egyazer 15 percet beszélünk, felír gyógyszereket, és ennyi, a tb ennyit támogat.
2022. jún. 10. 19:59
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Hát az kevés. Vagyis az nem pszichoterápia, és még csak nem is használ. Nem tudsz magánpszichológust kigazdálkodni? Szerintem 1:1 lehet a magánmasszázs meg a magánpszichológus ára. De ha 1:2, akkor is megéri. Egyetlen magánbeteg is elég.
2022. jún. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sajnos régen olyan mértékű szorongással kűzdödtem, hogy az orvos elég erős antipszichotikumokat, szorongásoldókat, és nyugtatókat írt fel.

Ezeknek a mellékhatása a levertség, fáradékonyság, aluszékonyság,de ha nem szedném őket, akkor meg nagyon erősen szoronganék, tehát egy ördögi körbe kerültem.

2022. jún. 10. 20:23
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Pont ezért kell a pszichoterápia. Teremtsd meg a rávalót. Így nem lehet normálisan élni. Szorongásra nem kell antipszichotikum, mert az egy másik betegség. Kérdezd meg az orvostól, hogy ugyan minek az. Abba kéne hagyni, mert használni nem használ, ha egyszer nem az a bajod, de legalább élhetetlenné teszi a mindennapjaidat. Én nem értem, mért gyógyszerezik túl az orvosok a betegeiket.
2022. jún. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
Meditáció.
2022. jún. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

Elfogadni azt, amit érzel. Ha mosolyt akarsz magadra, át kell élned azt, amit igazán érzel belül.


"Ezeknek a mellékhatása a levertség, fáradékonyság, aluszékonyság,de ha nem szedném őket, akkor meg nagyon erősen szoronganék, tehát egy ördögi körbe kerültem."

Ha tudod, intézd el, hogy egy hosszú szüneted legyen, amikor is leszoksz róluk. Leteszed őket, és végigéled az elvonási tüneteket. Végig meditálhatnál pár napot és sétálhatnál úgy, hogy egyszer eszel este egy vegán rizses-valamilyen ételt. Igazából az ördögi körből napok alatt ki tudnál jönni, de senki nem ismeri ezeket a nagy titkokat ha a pszichiátert kérdezed róla.

2022. jún. 11. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

p-nadi utaztatást javasolok.


Én arra jártam, sokat fejlődtem.


Pl korábban edzőteremben nagyon zavartak a többiek, utána kinyíltam, nincs ezzel gondom. Munkahelyen feladatokkal kapcsolatban bevállalósabb lettem, jobban beleszólok.


Illetve minden pszichés kérdéshez beírom: magnezium+B6 vagy ZMB, ZMA (ugyanaz cinkkel, keress rá) privátban adhatok utazhatót.

2022. jún. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!