Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyképűsködés és okoskodás,...

Nagyképűsködés és okoskodás, vagy jogos kritika?

Figyelt kérdés

Munkahelyen nagyképűnek, okoskodónak tartanak.


A szakmámban viszont kiemelkedő tudásom van. Minden problémával engem keresnek fel, ha valamit elrontottak, szintén.

Viszont ha valaki tanácsot/segítséget kér, de nem tartják meg, akkor szimplán nem segítek megoldani a problémát, s ezt kereken a másik szemébe meg is mondom.


Erre illenek ezek a jelzők?


2023. febr. 13. 19:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kommunikacioval leesznke gondok valszeg. Szocializacios problem
2023. febr. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igazából én tényleg úgy gondolom, hogy ha nem fogadják meg a tanácsom, amit ők kértek, akkor a hiba megoldását se tőlem kérje senki.

Nem?

2023. febr. 13. 20:00
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy kérdés, Kérdező. Pl.:

Az Intézőt is csak egyféleképpen lehet megnyitni?

Nem.


Miért ragaszkodsz annyira ahhoz, hogy: "Viszont ha valaki tanácsot/segítséget kér, de nem tartják meg, akkor szimplán nem segítek megoldani a problémát..."?

2023. febr. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
74%
A farkas rosszul alszik a birkák véleménye miatt?
2023. febr. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

2. Az embereknek joguk van saját döntéseket is hozni, hibazni bénázni is, jó megoldasokat átvariálni is, azokhoz hozzátenni abbol elvenni is, és a saját hibaikból tanulni is. Mas ember csak javaslatot tehet tanácsot adhat de nem parancsolhat utasithat. Ez a másik ember szabad döntesi jogátol való megfosztás.


Oke mondjuk a katonaságnál azt csinálod amit mondanak es kesz, de ott ezt a katonák vállalták is, hogy elfogadják hogy parancs van es nem gondolkodik nem néz szét nem agyal nem kérdez, hanem csinalja.

2023. febr. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A tanács es javaslat az az hogy élhet is vele a másik de nem kotelezo, át is varialhatja kiegészitheti kreativkodhat is vele es el is utasithatja.


Te parancsként utasitasként kezeled a tanacsaidat hogy azt KELL csinalni amit mondasz es kesz. Nem köteles erre senki.

2023. febr. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy milyen stílusban és hangvételben adsz tanácsot. Le merem fogadni elég magabiztosan mondod a dolgokat. Az mondjuk önismeretre vall hogy felismerted a problémát. Azt javaslom legyél kicsit kedvesebb, önzetlenebb mikor tanácsot adsz és akkor nem lesz kellemetlen szituáció. Egyébként te sem vagy tökéletes, ezt tudatosítsd magadban és fejlődhet a kommunikációs készséged.


Nem tudom hogy beszélsz, milyen stílusban adsz tanácsot, most csak mondtam egy sablon tanácsot amit tapasztalatból írok, aztán lehet másmilyen vagy.

2023. febr. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Lehet kicsit röviden írtam le.

Igazából kedvesen megkérdeznek, kedvesen válaszolok, még felajánlom a segítséget is.

Megkérdezem hogy ő hogy gondolta, elmondom neki a véleményemet, ha viszont ő olyat mond, ami nem működik, azt is megmondom, hogy az rossz. Mint amikor matekórán az elsős szerint 2+2=5, ilyenekre megmondom szépen, hogy ez biztosan nem fog működni.

Ebből van a probléma, a szakmámban a legfontosabb a probléma megoldó képesség és hogy végig gondolj mindent, mielőtt cselekszel, mert több óra esetleg napi csúszást generálhat magának.

Természetesen, ilyenkor került elő az, hogy kellene segítség, de mondom, ha megbeszéltük egyszer, akkor innentől tényleg nem az en dolgom.


Régen még csináltam azt is, hogy az újakat megnéztem mit csinálnak, szóltam ha valami rossz volt, megspóroltam vele nekik több órát, de nem segítés képen veszik, hanem hogy beleszól a legfiatalabb a többi munkájába.


Bonyolult és hosszú a teljes téma

2023. febr. 13. 20:38
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem bonyolult és nem hosszú.

Amikor kérdeznek, válaszolsz, ez igaz.

De amikor kérnek, hogy segíts, akkor nem segítesz.

Ennél csak az a ratyibb, amit a 8-as végén írtál, hogy kérés nélkül osztogattál tanácsokat, de abból kiindulva, hogy azt írod" régen" bízom benne, hogy leszoktál róla.


Ha hajlandó lennél segíteni amikor kérik, akkor lehet, hogy szívesebben vennék a tanácsaidat is, könnyebben megfogadnád.


És persze ha valami rossz tervet mondanak, nem elég rámondani, hogy rossz, el kell mondani miért az, hol fog elcsúszni a dolog.


Esetenként plusz köröket kell futni? Meglehet. Ilyenek az emberi kapcsolatok. AKkor fejlődnek, ha effort van belerakva. Ha akkor segítesz ha érdekedben áll, az nem kedves gesztus. Az lesz kedves, ha akkor segítesz, ha amúgy neked is vesződség, mégis megteszed. Ekkor tudják, hogy úgymond "áldozatot hoztál" és ezt már tudja értékelni az ember.

2023. febr. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"És persze ha valami rossz tervet mondanak, nem elég rámondani, hogy rossz, el kell mondani miért az, hol fog elcsúszni a dolog."


Ezt így csinálom.


De azért ne haragudj, ha te 5 órán keresztül csinálsz valamit, de szarul. Nem örültél.volna, ha valaki szól hogy szar 1 óra után?


A munkahely az munkahely, semmi köze a bratyizáshoz. Elvégezzük a munkát, megkapjuk az érte járó jussunkat.

2023. febr. 13. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!