Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akar majd mindenki...

Miért akar majd mindenki örökké "elgondolkodtatni" és önjelölt tanítót játszani?

Figyelt kérdés
Ki a fene kíváncsi ennyi "világmegváltó" frankómegmondásra, idézetekre, bölcselkedő kinyilatkoztatásra? Kinek képzelik magukat ezek az emberek, akik teleszemetelik a közösségia médiafelületeket ezekkel a legtöbbször bullshites közhelyekkel? És sajnos kevés vígasz ez a "ha nem tetszik, tekerd tovább", mert addigra beleégett a retinámba ez a sok baromság.

2023. jan. 20. 15:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Ez a kérdés pontosan ugyanolyan önjelölt megmondóember szöveg, mint amire panaszkodsz. Szó szerint igaz rá az összes leírt mondat, amit megfogalmaztál. A különbség talán annyi, hogy van aki ebből pénzt tud csinálni, te pedig csak ajvékolsz.
2023. jan. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
:D :D :D
2023. jan. 20. 16:02
 3/11 Prokopf ***** válasza:
71%

Miért is égett bele a retinádba, ha hülyeség?

Na, pont ezért.

2023. jan. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Melyik közösségi médiafelületre gondolsz? :)
2023. jan. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem ezek azok, akik legyenek bármilyen idősek, mentálisan sosem hagyják el a gimis színvonalat.


Ugye akkortájt jössz rá, hogy van saját agyad, amit fejleszthetsz is, ha olvasol "értelmes" dolgokat. Ha pedig fejlesztetted magad, akkor (ez a legfontosabb!) kitűnhetsz a többi birka közül, akiknek hozzád képest nincs agya. Ilyenkor szed fel az ember egy rakás ostoba, sekélyes, klisé "bölcsességet", amiktől hihetetlenül megvilágosodottnak érzi magát, de aztán jobb esetben felnövünk, és rájövünk, hogy a világ komplexebb pár motivációs idézetnél, meg lsd-s makogásnál.

De van, aki sosem nő ki ebből.


Aztán ott van a jobbik eset: a sarlatánok. Ezek legalább tudják magukról hogy egy rakás szart sem ér amit mondanak, de a kis követőikből lesz egy kis bevételük.

2023. jan. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Prokopf ***** válasza:
52%

#5

Ha mindenki csak olvasna és maximum csak idézeteket írna, vajon hány valódi írónk is lenne?

Ezt most "örök gimnazistaként" kérdezem.

2023. jan. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom, de tényleg tök idegesítő. Főleg ha még tudom az illetőről, hogy valószínűleg rám célozgat a béna idézeteivel.
2023. jan. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Prokopf ***** válasza:

#7

Az idézet a szerzőtől szintén idézet?

A #6 nem csupán az irodalomról szól. Általánosítsd!

2023. jan. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%
Bocs, 8-as, de esküszöm nem értem, mit írsz.
2023. jan. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Prokopf ***** válasza:

#9

Akkor máris többet értem el nálad, mint a legtöbb idézet, amit eddig olvastál. Ha pedig még mindig meg akarod érteni, akkor még többet.

Az idézeteknek ugyanis ez az igazi értelme, hogy elgondolkoztassanak, nem pedig az, hogy mások tudásával mások előtt villogjunk...

Létrehozni őket forrásmegjelölés nélkül amúgy is nagyobb élvezet...

2023. jan. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!