Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezek szerint tényleg intellige...

Ezek szerint tényleg intelligencia kérdése az alpári "senkivel nem törődök magamon kívül, hiszen én a világ közepe vagyok" mentalitás?

Figyelt kérdés
Nekem eddig az volt a benyomásom, szakközepesként, hogy a fiatalok többsége, tisztelet a kivételnek, egyszerűen hangos, bunkó, beképzelt, nem foglalkozik senkivel csak magával (gondolok itt pl azokra a díszpintyekre akik max hangerőn üvöltetik a zenét a buszon). Viszont minden alkalommal mikor versenyre mentem, ennek az ellenkezőjét tapasztaltam. Most beléptem egy alapítványi képzésbe ami tulajdonképpen fiataloknak nyújt iskola mellett plusz társadalmi ismereteket, nyelvi kurzusokat, programokat, stb (nem írom le melyik, nehogy valaki betámadjon hogy reklámozok, nem kérdezek). Itt is azt látom hogy minden kamasz nemtől, kortól függetlenül aranyos, kedves, kultúrált, intelligens, tájékozott, egymáshoz és az idegenekhez is maximális tisztelettel szólnak (ahogy egyébként én is próbálok viselkedni mindig és furcsállom is azt, aki nem). Szóval, akarva-akaratlanul is felmerült bennem az általánosítás, amit a kérdésben feltettem, hiszen mind egy versenybe, mind ebbe a képzésbe az értelmesebbje kerül be, ha lehet ezt így mondani. Ti hogy látjátok ezt, milyen tapasztalataitok vannak?

2023. febr. 18. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Én úgy látom, hogy ez a "mindenkit magam elé helyezek" mentalitás káros. Ki fogy törődni velem, ha én nem törődök magammal? Senki.
2023. febr. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy látom hogy ez a korosztály még nagyon képlékeny. Alakulóban van a személyisége. Sokszor a csordaszellem is uralja a viselkedésüket de az nem feltétlen tükrözi a valós személyiségüket. (Gondolok itt a közös hangoskodásra, utcán való dáridózásra.)

Akik egy képzésre vagy versenyre mennek, kicsit érettebbek már vagy pusztán kialakult bennük egy komolyabb érdeklődési kör.

Nem mondanám ezt pusztán intelligenciának. Inkább csak kevésbé érettek.

2023. febr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#1 Nyilvánvalóan, de szerintem van egy egészséges középút, amiben úgy elégítem ki a saját igényeimet, hogy az másoknak nem árt, és úgy elégítem ki mások igényeit, hogy az nekem nem árt. Pl csak akkor vállalom el hogy segítek valakinek, ha nekem ez nem teher, és a fenti példánál maradva fülhallgatón hallgatom a zenét, nem ki a vak világba maxon.
2023. febr. 18. 18:11
 4/5 anonim ***** válasza:

A kérdésben említett hozzáállással a valóvilág sutyerák felhozatalának egyik büszke tagja lehet valaki, nagyjából az élete csúcsát is fogja ez jelenteni.


Nyilván nem szabad engedni hogy kihasználjanak, de ezeket a "kócsingos", nárcisztikus, felelősséghárító szövegeknek a kimondóit ne állítsuk be úgy, hogy mennyire okosak, ahogy itt válaszokban teszik egyesek. Pont, hogy elképesztően suttyóak.


A kérdésed igazából az általánosítás csapdájáról szól, attól mert adott típusú emberrel úgy érzed többet találkozol (lehet tényleg így van), még nem lesz többség. Az is lehetséges, hogy csak azért tűnik annak, mert hangosak, figyelmet szereznek és akarnak, míg egy értelmes ember nem fogja a mellét veregetni és arcoskodni, hogy figyeljenek rá.

2023. febr. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mo.-n igen.
2023. febr. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!