Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Beleegyezel hogy szervdonor...

Beleegyezel hogy szervdonor legyél? (Az most a kérdés szempontjából mindegy hogy tettél e ilyen nyilatkozatot vagy sem az érdekel hogy akár elvi akár gyakorlati szinten mit mondasz Igen vagy nem?)

Figyelt kérdés
2023. febr. 19. 12:11
A kérdező szavazást indított:
Lennék szervdonor
Nem akarom hogy szervdonor legyek
32 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%
Igen, de sosem nyilatkoznék erről írásban. (Még akkor sem, ha tudom, hogy a családom nem lenne képes aláírni egy ilyen beleegyezőt.)
2023. febr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Hans Pötterman ***** válasza:
96%
Persze. Én ezzel úgy vagyok mint a már lerúgott járművel,ha van benne 1-2 valamire való alkatrész miért ne tegyük át egy másikba ahol még hasznot hajt?
2023. febr. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Metionin ***** válasza:
63%
Persze.
2023. febr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
1, nem is tudsz nyilatkozni arról, hogy az akarsz lenni. Tiltani lehet.
2023. febr. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
29%

Jelenleg rosszul vagyok a gondolattól, hogy halálom után szétszedhetnek. Tudom, akkor már úgyis mindegy, de amíg élek, nem nyugtat meg a tudat.

Úgyhogy nem. Bár lehet később máshogy fogok hozzáállni, de most nem.

2023. febr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem értem miért pontozták le az 1 est a válasza teljes mértékben hasznos Max azzal lehet vitatkozni hogy egyetértünk vele vagy sem vagy mi így érzünk vagy sem. De teljes mértékben egy a témához hozzászólás.
2023. febr. 19. 12:30
 7/16 A kérdező kommentje:

4 én úgy tudom hogy meggyorsíthatjuk a folyamatot azzal ha nyilatkozunk. És így adott esetben hasznos a gyorsítás egy ember életét jelentheti tehát aki benne van annak úgy tudom hasznos nyilatkozni.


Amúgy Teljes mértékben megértem azt aki nem akarja mert úgy gondolom hogy a saját testével Mindenki saját magának van joga rendelkezni akár a halála után is

2023. febr. 19. 12:31
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

Nem gyorsítasz vele semmit. Kötelező lekérdezni, van-e tiltás. Akkor is, ha a homlokodra tetováltatod, hogy donor szeretnél lenni.

És ha nincs tiltás, akkor is minden esetben kérjük a család hozzájárulását.

2023. febr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%
Hazánkban a szervadományozásra vonatkozóan a feltételezett beleegyezés elve érvényesül, vagyis ha valaki életében nem tiltakozott írásban az ellen, hogy szerveit halála esetén szervátültetési célokra felhasználják, akkor feltételezhető, hogy beleegyezik ebbe.
2023. febr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én simán hiszen nekem már nem kell tehát ha valamire jó még akkor miért ne. Még abban is benne lennék, hogy a testemen gyakoroljanak az orvostan hallgatók hiszen valahol nekik is meg kell tanulni. Nekem már úgy is mindegy úgy se érzem.
2023. febr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!