Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lennél szervdonor, ha egy...

Lennél szervdonor, ha egy közeli hozzátartozód, vagy szeretted élete múlna rajta?

Figyelt kérdés
Ha lenne közeli családtagom, vagy nagyon jó barátom, aki rászorulna, biztos odaadnám mondjuk a fél vesémet, ha kellene nekik. Vagy akár az életemet is képes lennék feláldozni értük.

2022. febr. 18. 18:09
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
28 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem. De ismerek egy ferfit, aki a batyjanak adta egyik vesejet, akivel nagyon rosszban volt. Biztos meg nagyobb jelentoseget adott szamara. Otven evesen harom fiatal gyerekkel meresz huzas volt. A felesege nagyon haragudott. De kb egy evig nagyon rossz borben volt az adomanyozo is, es azota is vigyaznia kell magara.

Igazabol akkor tudjuk meg, ha sor kerulne ra. Gyerekemnek adnek, ha lenne gyerekem. Realitasok szempontjabol nalam idosebb keves embernek ugy, hogy semmi sem biztos, nem gondolom

2022. febr. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Nem. Mindenki a maga sorsának a kovácsa.

Csontvelő oké, esetleg vese, de ahhoz nagyon kell szeretnem. Mást nem.

2022. febr. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jó lenne számomra a tudat, hogy egy porcikám benne élne egy beteg emberben, akinek ezzel segítséget nyújtok, segítenék az életén.
2022. febr. 18. 18:26
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha meghalok, vihetik az összes szervemet is, holtomban már nem izgat és segítek is vele másokon. Igaz, ahhoz kell aláírás, ha valaki nem akarja odaadni. Vihetik, mint piacról a gyümölcsöt.
2022. febr. 18. 18:32
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Vihetnék felőlem a szívemet is, agyamat, bármit ami létfontosságú. Elaltatnának, fel se kellnék, de jó lenne
2022. febr. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindig arra gondolok, mennyi beteg rákos, vagy leukémiás kisgyerek lehet a világon és ők sokkal jobban megérdemelnék az életet, mint én.
2022. febr. 18. 18:45
 7/10 Metionin ***** válasza:
77%
Nem, nekem is egy életem van és túl önző vagyok az ilyesmikhez. Halálom után vihetnek teljes egészében, mindent ami bármire is felhasználható, addig viszont szeretném én használni a szerveimet.
2022. febr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Fárasztó96 ***** válasza:
65%
Májamból egy darabot egy nem-alkolista-májbetegnek. Csontvelö, oké. Ha nem lennék vashiány gyanús vért is adnék. Vesét csak nagyon közeli ismerösnek, akit szeretek. Amúgy senkinek.
2022. febr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

Csontvelő oké.

Veséhez, darab májhoz nagyon-nagyon szeretnem kellene az illetőt.


Félteném a saját egészségemet és annak semmi értelme, hogy esetleg 1 helyett kettő ember legyen halálos beteg adott esetben.

De ha nagyon szeretném, nem lenne kérdés.

2022. febr. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Max a gyerekemnek adnék
2022. márc. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!