Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért reagálnak az emberek...

Miért reagálnak az emberek ilyen primitíven/agresszívan arra, hogy felboncolják őket haláluk után, vagy miért hurrogják le azt aki fel akarja ajánlani a szerveit, vagy a testét kutatási célra?

Figyelt kérdés
Persze biztos sokakat elborzaszt a tény, hogy felboncolják a szeretteiket, de miért nem lehet belátni, hogy fontos része az orvostudománynak? Meg, hogy hol kell kérvénezni, hogy engem ne boncoljanak fel kérdések. Kutatási szempontból igens nagyon fontos a boncolás. Vagy ha valaki szervdonor akar lenni. Pont itt olvastam, olyan válaszokat kapott szegény csaj, hogy én elsírtam magamat majdnem. Mi kivetni való van abban, hogy az illető halála után, valamelyik szerve megmentheti egy másik életét? Persze nyílván, ha a kommentelő rokona várna pl. új szívre máshogy állna hozzá... Az, hogy valaki felajánlja kutatási célra a testét, meg egy nemes cselekedet, hiszen számos ember tanulmányait segíti elő. Lehet, hogy csak azért csattannak fel az emberek, mert a halál úgy általában kényes téma?

2013. júl. 27. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Tipikus struccpolitika, a sok hülye azt hiszi, hogyha nem beszél róla, akkor nem is létezik majd. Egyszerűen nem tudják elfogadni a tényt, hogy hús és vér vagyunk, és ami él az meg is hal egyszer.
2013. júl. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én pont az ellenkezőjét tapasztalom, és a média is azt nyomatja, hogy mennyi adakozó ember van és hány pl. kisgyereket tudtak megmenteni, mert egyre több ember ajánlja fel a szervét. Ezt az oldalt meg ne vedd alapul. Valamiért divat lett mindent fikázni és csak azért is ellentmondani a kérdezőnek, kötözködni és sértegetni.

Szerintem is nemes gesztus, a boncolással sincs különösebb bajom. Bár nálam a halál sem tabu téma, hisz elvégre egyszer mindenkit elér. Mondjuk pár éve én is majdnem meghaltam, lehet ezért kezelem ilyen könnyedén. Viszont azt is el kell fogadnunk, hogy vannak konzervatívabb emberek, akik nagyban kerülik a témát.

Amúgy csak kíváncsiság, hogy kérdező te szervdonor vagy? :) Én nem tudom, hogy tennék, ha dönteni kéne. Egyrészt persze már nincs szüksége egy halott embernek a szerveire, másrészt viszont úgy van vele az ember, hogy az is a része.

2013. júl. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, az vagyok. Benne vagyok a donorkártya rendszerben. Ez azért jó, mert ha esetleges agyhalott állapotba kerülök, akkor távolítják el a szerveimet. Jobb állapotban kerülnek beültetésre és kisebb az esélye, hogy kidobja a szervezete, annak aki kapja.
2013. júl. 27. 13:24
 4/9 anonim válasza:
Én is tapasztaltam már ezt, hogy így reagálnak, de engem nem igazán izgat mit gondolnak. 15 éves vagyok, imádom a biológiát és már évekkel ezelőtt eldöntöttem, hogy felajánlom majd a testemet..
2013. júl. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én mondjuk nem akarnám, hogy felboncoljanak, de egy szervemet minden további nélkül odaadnám.
2013. júl. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hacsak nem akkut tüdőbajban halsz meg pl., mindenképp felboncolnak. Szal ezzel kapcsolatban nincs kérdés. A szervfelajánlás meg szép dolog.
2013. júl. 28. 20:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Sztem tényleg a struccpolitika van benne jórészt. Nem akar belegondolni abba, hogy ő egyszer bizony meghal. Meg van az is, aki szerint a boncolás "undorító", de abba nem gondolna bele, hogy az érintetlen teste rothadása sem épp szép látvány valszeg...
2013. júl. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gebasz1 ***** válasza:

Ha jól tudom ha nem nyilatkozol hogy halálod után ne vegyék ki a szerveidet akkor automatikusan donor leszel.

A legtöbb ember dögöljön meg a szomszéd tehene is elvett valja.

A másik pedig a kutatási cél erről azért meg van a véleményem mert ha van egy gyógyíthatatlan rákos beteg a tudta nélkűl akár vissza is élhetnek hisz így is úgy ís meghal akkor már simán lehet patkánynak használni és ezt lehet elkerülni azzal ha nem engeded a boncolást.

A bizalmatlanság az orvosok hozzá állása miatt van eleven a hálapénz mint olyan , vagy a gyógyszergyárak trűkős támogatásai miatt az emberek nem bíznak az orvosok tisztességes hozzá állásában félnek hogy vissza élnek amúgy is kiszolgáltatott helyzetükkel.

2014. okt. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Te még nem láttál boncolást én biztos vagyok benne. A szerv felajánlás jó annak aki kapja aki adja az meg valamilyen formában legalábbis egy része tovább él. Viszont csak úgy szétrancsírozzanak azt nem értem miért kell és a korházak meg miért ragaszkodnak ennyire hozzá.

Pl ha valaki autobalaesetben hal meg akkor már nem mindegy hogy a szíve állt le vagy másmije sérült.

2014. nov. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!