Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kézremegés ellen tudok valamit...

Kézremegés ellen tudok valamit tenni?

Figyelt kérdés

Magabiztosnak tartom magam, megállom a helyem mindenhol. Azonban ha izgulok valami miatt, vagy ideges vagyok akkor hihetetlenül remeg az egész kezem.

Pl a lánybúcsúmon,ahol felkértem a barátnőmet tanúnak 8 ember előtt, akik ugye nem is idegenek... úgy remegett a kezem beszéd közben,hogy alig bírtam a poharat fogni. Pedig nagyon szép és összeszedett beszédet mondtam, azzal nem volt gond, de az ujjaimmal igen. Tudok valamit ez ellen tenni?


2023. febr. 20. 08:40
 1/3 anonim ***** válasza:
23%
Pálinka.
2023. febr. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

"ha izgulok valami miatt, vagy ideges vagyok akkor hihetetlenül remeg az egész kezem."


Én a helyedben kerülném az olyan helyzeteket, ahol nagyon izgulok vagy ideges vagyok, ha már a testem ilyen erősen jelez és ellenkezik. Valami belső ellentmondás lehet benned ilyenkor. Ha egyértelműen tudod, mit akarsz, nem kerülsz konfiktusba magaddal.

2023. febr. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
45%

Átérzem a helyzetedet, mert én is ugyanígy vagyok. Nekem sajnos még nem sikerült túllépnem rajta, pedig nagyon megnehezíti az életet.

Feltételezem nálad is akkor fordul elő, amikor mások előtt kell szerepelned, én ebből pedig valami önbizalomhiánnyal kapcsolatos problémára gondolnék első körben. Szerintem az segíthet ha tudsz erről beszélni a közeli barátaiddal, családtagjaiddal, és előttük gyakorlod azokat a tevékenységeket, amiknél előfordul nálad a kézremegés. Persze tudom, hogy ehhez hatalmas fokú bizalom kell két ember között, de őszintén remélem, hogy megtudsz nyílni előttük, ők pedig megértik a problémádat és segítenek legyőzni azt.

Fokozatosan kellene megtapasztalnunk először 1-1 ember társaságában, hogy semmi végzetes esemény nem történik ha remeg a kezünk. Ez segítene abban, hogy ugyanazzal az emberrel ugyanabban a szituációban már ne jöjjön elő ez a kellemetlen tünet, hiszen már nem félnénk tőle előre. Ahogyan pedig egyre szélesedne azon tevékenységek köre, amikben komfortosnak érezzük magunkat, végre lehet tudat alatt is rögzülne bennünk, hogy nem vagyunk egyek a kézremegéssel, és túljuthatunk/túljutottunk rajta. Az biztosan óriási felszabadító érzés lenne.

Tiszta szívből kívánok sok sikert hozzá! :)

2023. márc. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!