Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Két ember, aki mentális nincs...

Két ember, aki mentális nincs jól, egy kapcsolatban le, vagy felfelé húzzák egymást?

Figyelt kérdés

2023. febr. 20. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Le, egyértelműen
2023. febr. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
82%
Le sajnos
2023. febr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Le. Abszolút nem jó párosítás.
2023. febr. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem attól függ. Legjobb esetben az egyik tudja felfelé húzni a másikat. Én amikor depressziós voltam (nem depis, igazán depressziós), sok hangulatingadozással, akkor is nálam közben úgy nézett ki az élet, hogy mindig megtaláltak az emberek az iskolában, buszon, bárhol, totál idegenek, akik elkezdték kiönteni nekem a lelküket. Azon keveseket, akik körülöttem voltak, nem húztam le, mert tudtam, mi van velem, és eszerint nem nyávogtam és csináltam látványosan a depressziómat. Amikor kellett, beszélgettünk, de azt is tudtam, hogy a problémát ez mit sem szünteti meg. Képes voltam lenti állapotomban is felemelni a másikat, ideiglenesen olyat is, akinek hasonlóan mély lelki gondjai voltak, de ő ezt kevésbé tudta kezelni magában. És az elmúlt 5 évben folyamatosan volt egy olyan ember az életemben, aki - milyen meglepő - "megtalált", és ott lyukadt ki a történet, hogy évekig én pátyolgattam a lelkét, mindenért hozzám fordult. Depressziós volt, bocsánatot kért, mire én mondtam, hogy ne kérjen bocsánatot, aztán azért is bocsánatot kért, hogy bocsánatot kért... na ebből a szintből jutottunk odáig, hogy nem kért minden xarért bocsánatot, órák hosszát elemezve a gondjait már magától képes magától is rájönni a dolgok gyökerére, stb.


Szóval én mindenkinek tök szuperül funkcionáltam akarva-akaratlanul, hogy felfelé menjen, de a régi, mostanra elhalt barátságaimon kívül ugyanezt vissza nem kaptam senkitől. Rövidebb vagy hosszabb ideig jelen voltam, közben és aztán ennyit rólam, én meg foglalkoztam a magam dolgával. Engem lemerítettek ezek. Akivel évekig volt ez, na vele meg is szakítottam a kapcsolatot, már nem bírtam, hogy túlságosan rám támaszkodik a lelki nyomorával, úgyis, hogy felismeri, és hogy az életében kvázi mindenbe beavatott, és azt elemezgetni, lelkizni, és valamit erőszakosan, hogy csakazértis mondta, mondta és mondta, mikor én meg mondtam, hogy ne.


Szóóóóval... nem lehetetlen, hogy jó hatással legyen egy mentálisan lent kecmergő egy másikkal, csak abból az egyik fél fix, hogy nem jön ki jól. De inkább egyik sem.

2023. febr. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Összetartással emelhetik egymást.
2023. febr. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
27%
Sztem nagyobb eséllyel lefele húzzák egymást sajnos, de lehet olyan is, amit a 4es is leírt, hogy maga az a helyzet, hogy van vki, aki nálad is rosszabb állapotban van, az egy "elterelő" dolog, s az, hogy elkezdesz a másikkal foglalkozni (s jó esetben törődni, segíteni neki amit tudsz), az neked is segítség.
2023. febr. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%
Az egyik dominánsabb mindig, mint a másik, így az iránymutatása lehet, hogy jó-, lehet, hogy rossz irányba viszi a máásikat.
2023. febr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!