Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik nagy nehezen leszoknak a...

Akik nagy nehezen leszoknak a cigiről milyen okokból szoknak általában mégis vissza?

Figyelt kérdés

2023. febr. 22. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Mert igazából nincs olyan, hogy "leszokás". A függőség az függőség akkor is, ha többet már nem élsz az adott szerrel. Raszokni egyszer lehet valamire, és nincs olyan, hogy újra rászoksz. Ha kihagyás tíz évet, aztán egyszer elcsábulsz, jó eséllyel ott folytatod, ahol abbahagytad.

A dohanyzashoz visszatérni pedig nem nehéz, akkor sem, ha alapból nem hiányzik, elég egy megbillenes az ember életébe, és ha éppen van a környezetedben egy dohányzó ismerős, könnyen jön a késztetés, hogy kérj tőle egy szál cigit "most az egyszer" alapon.

2023. febr. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

Amiatt, amit az előző írt, vannak akik teljesen le tudnak mondani, de vannak, akik simán csak nem élnek Vele, de ha hozzá nyúlnak vissza üt a függőség ugyanúgy és annál nehezebb megint nem nyúlni hozzá.

De amúgy stressz, idegi okok, problémák amelyek idegessé tesznek.

Cigizni is pót cselekvés és leginkább az ideg értelmében.

2023. febr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy kèpzeld el,mint az elhízott/beteg embereket,akik diétát kell,hogy tartsanak életük végéig,de imádnak enni.Én többször is leszoktam (illetve abbahagytam).Mindig azt hittem,hogy ha eddig nem gyújtottam rá,egyszer lehet.Aztán az egyből lett napi egy,majd napi 2 és így tovább.Aztán már nem számoltam.
2023. febr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!