Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki nem tud megtanulni targoncázni, mert nincs hozzá tehetsége, érzéke? légyszives ne bántsatok!

Figyelt kérdés

elvégeztem a tanfolyamot, le is vizsgáztam. mondjuk a tanfolyam gyakorlati része egy vicc, összesen 10 perc volt gyakorlati oktatás.


elmentem egy raktárba dolgozni, viszont borítottam egy raklapot, nem keletkezett komoly kár, ki sem fizettették, de elküldtek.

utána elmentem egy gyárba dolgozni egy hét után ma hivatott a műszakvezető, hogy szerinte ne erőltessük ezt mert úgy látja semmi érzékem ehhez az egészhez lassan csinálom és ügyetlenül és mivel teheségtelen vagyok tudja hogy emiatt képtelen leszek megtanulni, kocsit se tud mindenki vezetni. így ismét munkanélküli lettem


szerintetek igaza volt, valóban ne erőltessem ezt tovább, inkább károljam el a tanfolyamba fektetett pénzt és menjek vissza sorra?


2023. febr. 23. 20:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Őszintén, 10 perc gyakorlati oktatás után mit vársz? Én is teljesen béna lennék. Szerintem gyakorolnod kellene, ha van rá bármilyen lehetőséged.
2023. febr. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Létezik olyan hogy nem megy mindenkinek, van aki fél az egésztől, van aki lassabb.

Targoncásként a multinál és a nagyobb cégeknél eléggé pörögni kell és ki is lehet égni benne szerintem.

Lehet még próbálkozni nyugodtan, el minták mik a problémáid a munkáddal? Így most már tudod min kell javítani.

Szerintem keress egy kisebb céget ahol nem kell annyira pörögni,lehet lassabban is targoncázni.

Lehet hogy a kisebb cégeknél nem kell egésznap targoncazni és mást is kell csinálni,így változatos is tud lenni a munkád.

2023. febr. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Az új munkahelyeden gyakorolj munka előtt és után is, az lenne a legjobb és míg bele nem jössz addig ne nézd a fizetesed nagyon.
2023. febr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
létezik. Van akit gép közelbe tilos engedni, vannak akiket számítógép elé tilos lenne engedni, vannak akiket tilos lenne ügyfélszolgálati munkakörbe helyezni, és így tovább.
2023. febr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Létezik, mert ehhez egyfajta szemmérték, térlátás is szükséges, és ha ez nincs meg, akkor valóban nehézséges lenne a használata.
2023. febr. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Leirom velem mi volt. Elvégeztem a tanfolyamot saját pénzen mert úgy voltam vele hogy több lehetőségem lesz. Rá pár évre belefogtam tehát jelentkeztem egy raktárba mint targoncás persze interjún elmondtam hogy 0 tapasztalatom van úgy vegyenek fel. Rá pár napra hivtak hogy felvesznek. Több mint 2 évig dolgoztam náluk [üditőgyár raktár] a szerencsém az volt hogy az elején csak kommisióznom kellett állos békával! Szerettem csinálni. Papir alapján összeszedni az üditőket boltoknak és fizikailag sem volt nehéz. Ez volt kb 1 évig aztán mivel az egyik targoncás felmondott igy beraktak a helyére na mondom itt végem. Képzeld én is boritottam nem is egyszer többször is. Egyszer sem vontak le semmit. Talán egyszer szólt a művezetőm hogy figyeljek kicsit jobban mert nagyon sok boritásnál probléma lesz! Aztán szép lassan belejöttem. Nem volt meg az a tempó mint a régi targoncásoknak de nem volt nagy különbség! Sztem tanulható dolog mint minden más az életben! Az elején lassabban kell csinálni. Érezned kell a gépet aztán tanuld meg a ráfordulásokat én a végén már egész jól rá éreztem! Végül 2 év után felmondtam egyrészt azt gondolom hogy stresszes egy munkakör legalább is nálunk az volt mert mindig sok kamionunk volt amit megkellett rakni és kb 7en voltunk rá de abbol 3-4en kommissióztak vagy termelést hordak igy 2en 3an maradtunk a kamionokra! Másrészről azt gondolom hogy 3 műszakban targoncázni eléggé húzós és nálunk ugy volt hogy sokszor kellett 12 órázni hétközben pl este 6tól reggel 6ig nem mellesleg szombat vasárnap is berángattak dolgozni...2 év alatt jó pár ember meg is fordult nálunk! Ha a 3 műszak nem okoz gondot neked és tudod kezelni a stresszt akkor simán adhatsz esélyt újra ennek a dolognak! Én biztos nem adnám fel a helyedben csak mert valaki azt mondta hogy neked nem megy! 1 életünk van! Lehet hogy 3.ára vagy 4.ére fogsz majd belejönni! Sok sikert hozzá.
2023. febr. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző válaszoló vagyok! Hozzátenném még hogy az a cég amelyik 1 boritásért elküld vagy 1 hét után elküld tehát ha a lehetősèget sem adják meg akkor szerintem azt ne is bánd!!
2023. febr. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem nem létezik. Ráadásul most kutatták ki, hogy nem létezik olyan, hogy tehetség. 10000 óra gyakorlás után, bárki lehet bármi. Ezt úgy értsd, hogy zongoraművész, vagy karate bajnok is. Ezt nem én állítom, hanem a kutatók.

Bár egy zenésznél nem hátrány az abszolút hallás, egy sportolónál meg a testfelépítés, de nem tudom😃

2023. febr. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

Minden készség fejleszthető. Lehetnek korlátai, hogy meddig fejleszthetők valakinek a készségei, de sokkal több embert tartanak vissza a fejődéstől pszichés gátlások, mint amennyi a valós képességek korlátai miatt.

Pl. ha sokat mondogatod magadnak, vagy mások neked, hogy neked ez nem megy, egy idő után elhiszed és azt is elrontod, amit egyébként képes lennél megcsinálni, ha nem arra treníroznád magad pszichésen, hogy neked ez nem megy.


Te magad mondod, hogy csak 10 perc volt a gyakorlati képzés. Hogy a fenébe szereztél volna ennyi idő alatt rutint, tapasztalatot, gyakorlatot? Ennyi idő alatt még aki erre született sem biztos, hogy rendesen megtanulja, nemhogy valaki kevesebb gyakorlattal. Keress lehetőséget rá, hogy gyakorlatot szerezz.


Próbálj meg akár targonca nélkül is egyéb készség fejlesztő gyakorlatokat, játékokat játszani. Szemmérték, térlátás, szem-kéz koordinációs gyakorlatok, stb.


Esetleg menj vissza a tanfolyamot szervező céghez plussz gyakorlati órákat venni - persze jobb, ha inkább találsz egy olyan munkahelyet, ahol hagynak gyakorolni.

2023. febr. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Van ilyen...igen.

Míg én lazán vagtam be a raklapot 9 meter magasba..az új csávónak ez 2 hónap gyakorlas utan is probléma volt.

De nem lett kirúgva egészen addig amíg anyagi kárt nem csinált.

Szóval letező jelenség. Sokan félnek a targoncától, vagy attól hogy épp 6-7millát emelnek.

2023. jún. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!