Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mik a legnagyobb gyengéid?

Képernyőkép kérdése:

Mik a legnagyobb gyengéid?

Figyelt kérdés
2023. febr. 25. 08:42
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

Tárgyias gondolkozás, önfejűség és túl realista gondolkozás.

Példák:

Tárgyias gondolkozás: ha valaki bókol nekem nem a bókot köszönöm meg. Azzal nem tudok mit kezdeni. Azt köszönöm meg, hogy tartott annyira hogy ezt elmondja.

Önfejűség: Majd én azt tudom nekem mi a jó és senki ne mondja meg. Általában be is válik.

Realista gondolkozás: mindig a legrosszabbra készülök. Max pozitívan csalódok.


Neked mi?

2023. febr. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az önfejűség miért gyengéd ha egyszer beválik?


Nekem majdhogy nem fordítva.

Túl befolyásolható vagyok el tudják hitetni velem hogy valamire nem vagyok képes és hiába tudom hogy jó eséllyel tévednek hajlamos vagyok emiatt feladni.


Nincs bennem az a "csakazértis megmutatom" hozzáállás.


Olyan szinten hiányzik belőlem, hogy a megoldás a sikerre gyakran az ha meg se tudja más hogy valamibe belekezdtek de még azt se hogy sikerre is vittem.


Én az ilyen, mindig is tudtam hogy képes vagy rá című utólagos, felesleges bókokkal nem tudok mit kezdeni, nem is értem mire jó valakinek ha ilyen haszontalanul bókol nyilvánvaló dolgokkal... Nem is vagyok ezekre a bókokra kíváncsi, jobb nekem ha el se hangzik


Ugyan nem ez a tárgyias gondolkodás de az segít sokat ha az ilyen embereket tárgynak tekintem.

2023. febr. 25. 09:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jóindulatú vagyok, hiszek a zemberekben, és ezt szeretik kihasználni.

Nem kérdezek vissza, hogy x-y dolog úgy van-e?

2023. febr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez a jóindulat nálam maskap van és hajlamos vagyok komolyan venni emberek velemenyet mert azt hiszem okosak bölcsek közben gyakran tévedek és nem lenne szabad hinni nekik.
2023. febr. 25. 10:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Türelem. :)
2023. febr. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

-Sajnos néha az érzelmeim uralnak engem, ahelyett, hogy ez fordítva lenne. Dolgozom rajta már egy ideje, de még mindig nem tökéletes a helyzet.

-Nem tudok kellően kiállni magamért, főleg, amikor sok (3+) szemtanúja van az esetnek. Egyszerűen lefagyok.

-Az érzéseim/gondolataim azonnal kiülnek az arcomra, mielőtt fejben végig tudnám gondolni, hogy mit is szeretnék másokkal megosztani. Arra egyszerűen nem jöttem még rá, hogy hogyan lehetne erről leszokni :c

-Nem tudok kellően megbízni az emberekben. Pl. sosem volt még párkapcsolatom, körülöttem mégis szinte csak azt látom, hogy sorra csalják egymást az emberek, és egy szempillantás alatt váltanak partnert.

-Nincs elég önbizalmam, nem bízok eléggé a képességeimben.

2023. febr. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Túl hamar szavazok bizalmat embereknek, túl engedékeny vagyok, és udvariasságból, kedvességből néha igent mondok olyan dolgokra is, amit nem akarok. Ez súlyos hiba! fejlődnöm kell úgy, hogy nem esek át a ló túloldalára, nem viszem túlzásba
2023. febr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mintha magamat látnám.
2023. febr. 25. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!