Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy legyen több önbizalmam?...

Hogy legyen több önbizalmam? Hogy szüntessem meg a folytonos önkritikát, negatív hangot a fejemben?

Figyelt kérdés

Miért pörögnek a negatív emlékeim, a hibáim folyamatosan a fejemben? Elborzadva gondolok vissza minden egyes kis apróságra, és szégyellem magam, hogy miért voltam egyes

helyzetekben hülye. Mindig azt kérdezem magamtól,hogy " hülye vagy?" Kicsit elegem van a saját társaságomból. Ha egyedül vagyok többnyire ilyen hülyeségeken agyalok. Hogy fogadjam el saját magamat? Hogy tegyem helyre a gondolkodásomat? Őrjítő néha, amit legbelül a fejemben leművelek. Társaságra vágyom. Ha emberekkel beszélgetek az eltereli a figyelmemet. Vagy ha van elég történés. De egyedül maradni a saját csendemmel miért ilyen őrjítő?



2023. febr. 26. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:
80%
Minden reggel azzal kezdem a napot, hogy szidom magam. Most már többnyire észreveszem. Ilyenkor általában a buszra szoktam várni már. Az én megoldásom az, hogy elkezdek kifelé figyelni. Nézem a fákat, repül-e madár, milyen lányok jönne arra, milyen színek vannak mindenfelé. Ha tudsz sétálj és nézz, figyelj kifelé.
2023. febr. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nem vagy egyedül. Elég gyakori, hogy valaki túlgondol dolgokat, azt amit csinált vagy mondott, közben meg valószínüleg mindenki más már nem is emlékszik rá, mert magunkhoz sokkal kritikusabban állunk hozzá..

te is gondolom, ha hallod, hogy valaki mond vagy csinál valami hülyeséget (nyilván függ attól, hogy mi az) de minden kis xaron nem nagyon agyalsz, mert mindenki tudja, hogy mindenkivel elöfordul, max kuncogsz egyet vagy valami, aztán el is felejted majd egy óra múlva kb mert annyi minden inger érhet egy nap, hogy valaki hülyesége az egy homokszem a tengerparton.

Szóval próbálj meg egy kicsit lenyugodni, senki sem tökéletes, mindenki szokott hülye lenni sok helyzetben és ne analizáld így magadat, hanem próbáld meg hasznosan eltölteni a szabadidödet, csinálj valami olyat amitöl jobb kedved lesz meg ami lefoglal.

2023. febr. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!