Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pszichopata környezetben...

Pszichopata környezetben vagyok, vagy mást is szoktak a tanulmányairól, munkájáról vagy hasonlóról folytonosan és idegesítően kérdezgetni?

Figyelt kérdés

18 éven felüli vagyok, már rég nem tanköteles, úgyhogy saját elhatározásomból és célkitűzésemből tanulok bármit bármilyen körülmények közt. Ennek ellenére folyamatosan kérdezgetnek, de állandóan a környezetemben (rokonok, barátok), hogy "mikor lesz már meg a nyelvvizsgád?", "van már nyelvvizsgád?", "letetted már a nyelvvizsgád?". Minden hétre, minden napra jut egy ilyen kérdés. Mit várnak el tőlem, hogy 1 nap alatt tanuljak meg középfokon egy nyelvet, vagy szerintük úgy zajlik egy nyelvvizsga, hogy bemegyek mint egy sarki boltba és van 3 kérdés, ami után kinyomtatják nekem a nyelvvizsgát? Egyébként a 80%-nak nincs nyelvvizsgája, akik engem szoktak kérdezgetni.

És annyira nyomasztóan, szinte engem hülyének, elmeroggyantnak és egyébnek nézve szoktak kérdezgetni, halálian idegesítő, minden nap felmegy bennem a pumpa. Szinte már cseszegetnek ezzel. De komolyan, miért csinálják ezt? Voltak időszakaim, amikor anyagi és egészségügyi problémáim is voltak, ezért nem tudtam egy betűt se tanulni az adott nyelvből, így nyilván nem haladtam semmit. És hiába mondtam ezt el bárkinek, egyik fülén be, a másikon ki: újra megkérdezték: "és letetted már a nyelvvizsgát?". Engem pedig totál lustának néznek, és azt sugallják, hogy nem is akarom. Mint aki nem végezte volna el a 8 általánost, vagy nem esett volna át a kötelező oltáson, úgy vágják a fejemhez állandóan ezt a nyelvvizsgát. Pedig, mint írtam fentebb, már nem vagyok tanköteles, van érettségim, csak belefogtam ebbe a nyelvtanulásba, ami nem 2-3 hét, és mindezt önként teszem. Az életem elég zaklatott, nehezen találok nyugodt körülményt, amikor tudok normálisan nyelvet tanulni, de csinálom folyamatosan, és akkor jönnek ezek az ismerősök, rokonok, "barátok" (?), akik belém sulykolják burkoltan, hogy mekkora gáz vagyok, lusta vagyok, biztos nem akarom megcsinálni, hogy még mindig nem tettem le a nyelvvizsgát (nekik meg 1 sincs, nekem pedig egy másik nyelvből felsőfokúm van). Így is kevés barátom van, nem tehetem meg azt a luxust, hogy leépítek minden ilyen ismerőst. De eszméletlenül sok energiát elvesznek tőlem, lehúznak, sugalmaznak, és amikor leülnék tanulni, akkor már sokszor nem is tudok koncentrálni, mert frissen él bennem, amit épp aznap vagy előző nap mondtak nekem, hogy "basszus, még mindig nincs meg a nyelvvizsgád?". Miért kell engem ezzel idegesíteni? Rossz környezetbe kerültem? Milyenek ezek a barátok, rokonok?

Hú, nem tudom, mennyire érződik át, hogy mi is a bajom ezzel az egésszel, de nagyon kellemetlenül érzem magam, mintha ellenőriznének, sürgetnének, idegesítenek, elveszik a kedvem, nagyon a motivációm ellen dolgoznak. A nyelvtanulást szinte majdnem megutáltatták velem, mert olyanokat mondtak (nem tudok itt mindent felsorolni). Mással is így bánik a környezete, szoktatok titeket is ennyire szekálni egy adott dologgal?



2019. ápr. 22. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen hagyd figyelmen kívül, ha erről kérdezgetnek. Az ilyen rokonok a saját sikertelenségüket vetítik ki a másikra.
2019. ápr. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A környezeted nem pszichopata, te viszont rendesen meg vagy rakva ūldözési mániával.
2019. ápr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es válaszoló, ezt kifejtenéd? Nem értem, hogy mi az üldözési mánia abban, hogy mások számon tartják, hogy megvan-e nekem a nyelvvizsgám vagy sem és folyamatosan kérdezgetik, bántóan vagy lenézően.
2019. ápr. 23. 18:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Mit fejtsek ki azon, hogy "jaj engem mindenki bánt, engem mindenki számonkér, engem mindenki lenéz, jaj, még a Nap is azért süt, hogy megégjek, meg elvakítson..."?
2019. ápr. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!