Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hol jobb/rosszabb egy hajlekta...

Hol jobb/rosszabb egy hajlektalanak? Pesten, nagy varosba( pl Debrecen, Szeged vagy pl. Pècs), vagy valami videki kis varosba? Pro/ kontra?

Figyelt kérdés

2023. febr. 26. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a nagyvárosban jobb. Menhely, ingyenkaja, elhagyott lakások. Falun ez nincs.
2023. febr. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Sehol nem jó nekik.

Dolgoztam szociális munkásként, bárhol vannak egy tragédia az ami velük történik.

2023. febr. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
88%
Kis faluban viszont jobban eltartjak. Az en falumban van egy hajlektalan akit eltart a falu.
2023. febr. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%
Ha nem lenne jó nekik, akkor változtatnának.
2023. febr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

#3:

Jó, ez nem minden falura jellemző, maradjunk ennyiben.

2023. febr. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

4- es

Hidd el nem ilyen könnyű a dolog.

2023. febr. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%
Nem olyan rossz nekik, mint sokan gondolják. Nem járnak dolgozni, csak ücsörögnek valahol. Pesten szálló van ingyen, amiért neked fizetni kéne.
2023. febr. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Ahogy írtam nem ilyen egyszerű dolog ez.

A szállások nagy része bűntanya ahol az amúgy is kizsigerelt embereket kizsákmányolják kirabolják sok esetben meg is verik azok akik erősebbek.

Megvédeni őket lehetetlen mert kevés ember az aki aktívan segiti őket pl a szállókon.

Biztos lehetsz benne ha jól kiépített rendszer lenne akkor jóval kevesebb hajléktalant látnál az utcán.

Ezek az emberek / nagy többségük / egy két év alatt jutottak a legalsó szintre nem könnyű ezt megélniük, ugyan úgy éltek mint te vagy én volt lakásuk munkájuk de egy válás vagy hitel egy tragédia az utcára juttatta őket és onnan csak nagyon keveseknek sikerül visszakapaszkodni.

Ne itélj csak az után ha már egynek legalább ismered a történetét.Én több százét megismertem sajnos és elkeserít, hogy nem tudok segíteni csak minimális módon.

2023. febr. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
44%
Én inkább a tolókocsisokat, vagy vakokat, végtaghiányosokat sajnálom. Nem az alkesz, legtöbbször bűntetett előéletű csöviket.
2023. febr. 27. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

íleginkább Olaszországban, vagy Görögországban szeretnék hajléktalan lenni, ott most is van 10 fok éjszaka, meg csak többet tejelnek a turisták, mint az átlagember, akit megszólítasz, és lezárja azzal, hogy "nem!"

Egyébként igen, város. Ott van ingyenkonyha, van étel a szemétben, vagy rengeteg ember, akik közül néha valaki dob valamit. Viszont falun nem igazán voltak hajléktalanok (mikor gyerek voltam, akkor legalább is nem volt), mindenkinek volt háza, még ha romos is, meg nem hagyták a másikat az utcán, mert szegről-végről mindenki rokon :D

2023. febr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!