Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Telefonálástól való rettegést...

Telefonálástól való rettegést hogy lehet leküzdeni?

Figyelt kérdés
pl ha kollégákkal vagy ismerősökkel kell telefonon beszélnem,azzal nincs semmi bajom. De ha pl időpontot kell kérni valahova,vagy valami idegen személyt kell hívni,szó szerint remegek az idegességtől. mindig próbálom azt,hogy nyugodtan àtgondolom hogy mit fogok mondani,és nyugtatom magam,hogy nincs ebben semmi extra.de ahogy elkezdem tàrcsázni a számot,akkor elkezd hevesen verni a szívem,és tök h*lyének tűnhetek telefonon keresztül,mert elkezdem keresni a szavakat,és a hangom is elkezd remegni.és az hogy hallom magam hogy milyen nyominak tűnhetek telefonon keresztül,csak mègjobban bestresszel.pedig èlőben egyàltalán nem vagyok ilyen,ezért is mindig ahol lehet,a személyes ügyintézést választom,de van sajnos,ahol muszáj telefonálni. ha pl telefonálok valami miatt,és utána visszahívnak onnan,már nem olyan vészes a helyzet,de azért akkor is izgulok.lehet hogy hozzàtartozik az is, hogy van egy kis enyhe beszédhibám 1-2 szónál,és emiatt is stresszelek,hogy mit gondolhatnak rólam. volt valaki hasonló helyzetben?mi vált be neki?vagy majd 10-20 telefonálás után ez màr elmúlik?ritkàn telefonálok idegen helyre,és lehet hogy ezért is van?

2023. márc. 3. 10:38
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
ja és azt elfelejtettem,hogy akkor van ez,ha olyat kell hîvnom,akivel még soha nem talalkoztam személyesen. pl múltkor bementem a bankba ügyet intézni,és ahogy kijöttem 5 perc múlva hívott az ügyintéző,akivel akkor találkoztam először,és ott egyàltalán nem izgultam,összeszedetten tudtam beszélni,még meg is lepődtem magamon
2023. márc. 3. 10:45
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Igen nekem is volt ugyanez.Nem tudtam évekig felhívni idegen számokat,de elmúlt mert ráerőltettem az elmém.
2023. márc. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%

Ez a szociális fóbia egyik fajtája, nálam is ez a helyzet. Leküzdeni nem sikerült, ezért, amit lehet, interneten intézek. Érdekes módon ez korábban nem volt, a munkámmal vele járt a telefonálás. Az utóbbi években alakult csak ki, nagyon zavaró.

N

2023. márc. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
az a baj,hogy nem szeretném mindig a könnyebb utat választani… és egy ilyen telefonhîvás utàn egy lúzernek érzem magam. pl ha lesz később egy gyerekem,és telefonálni kell pl az iskolàba,hogy fog az kinézni,hogy alig merek beleszólni a telefonba…
2023. márc. 3. 10:57
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Kognitív terápia a megoldás rá.

Szociális fóbia egyik fajtája, ahogy írták.

Az a gondolattorzításod a fejedben, hogy mit fognak gondolni, ha hibásan mondasz valamit, milyen vajon a hangod, mit reagálj, ha esetleg nem tudod a választ, vagy ha kínos csend van, stb? Ezért leblokkolsz.

2023. márc. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
igen,pont ezek. a hangom sem szeretem annyira,és egyből arra gondolok,hogy mit gondolhatnak rólam a hangom alapjàn.
2023. márc. 3. 11:11
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, tudom, hogy nehéz, nem is vagy egyedül ezzel a problémával. Viszont jól érzed, hogy ha így élsz később is, akkor a gyerekeid is megihatják a levét. Minta.

Volt olyan, hogy megjegyezte bárki is a telefonba, hogy milyen gáz a hangod? Egyenesen megmondta, hogy hülyeséget kérdezel? Nem hinném. :) Tehát ez csak a fejedben van. A másik majd valamit gondol. Nem a te dolgod, hogy mit.

Ha segít, szimpatikussá tesz, ha egyből azzal nyitsz, hogy elismered ezt a tulajdonságodat, megmondod, hogy nem szeretsz telefonálni, személytelennek érzed és próbáljanak így állni hozzád.

Ha pedig dolgozni szeretnél rajta, kideríteni mélyebben, hogy honnan ered, ahogy írtam, kognitív terápia, sématerápia jó a fejben lévő gondolattorzításokra.

2023. márc. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Feleségem pontosan ugyanez volt. De pl a pultnál való rendelés is kiborította, mindig másnak kellett.

Aztán elment pszichoterápiára, generalizált szorongást diagnosztizáltak nála, egy kongitív terápiát lenyomtak és most már semmi ilyesmi gondja nincs, simán intéz így ügyeket. Jó, néha izgul még előtte egy kicsit, de teljesen egészséges szintig, és nem halogatja már meg próbálja kerülni.


Szóval pszichoterápia. Lehet drága, de hé, eg ynormális életet kapsz cserébe!:D

2023. márc. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#3 vagyok. Nálam még a személyes ügyintézés is problémává vált, nem csak a telefon. Fogalmam sincs, mitől alakult ki, de egyre rosszabb, szédüléssel, kézremegéssel párosul. Borzasztó kellemetlen.
2023. márc. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9%
Otthon, ismerőssel szemtől szembe eljátsszátok, hogy telón beszélni kell valamiről. Lehet úgy is, hogy tükör előtt vagy, és ott beszélsz a telóba csak úgy, de az 1. verzió jobb.
2023. márc. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!