Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én tartom feleslegesnek...

Csak én tartom feleslegesnek a nőnapot?

Figyelt kérdés

Egyes nők meg vannak bolondulva hogy: "Úr isten nő nap van alig várom, hogy a pasik ma mit fognak nekem csinálni." Vegyünk nekik ajándékot egész nap úgy kell velük bánni mint egy császárnőkkel, ezen a napon mindent a férfiak csináljanak ők kímélve vannak stb. Azok a férfiak akik belemennek és tényleg bevállalnak mindent az ő kedvük érdekében azokat nagyon imádják és igazi férfinak kezelik. Viszont akik nem azokat meg krtizálják, hogy mekkora taplók a férfiak nem is törődnek velük, nincs is igazi önérzésük nem is igazi férfiak.

Számomra ez erőltetett dolog. Aki akarja az lepje meg a nőket saját maga. Ha én most nem akarok a nők kedvében járni akkor egy semmire kellő, érzéketlen, nem igazi férfi lennék? Hagyjuk már!

Lehet régen tényleg volt értéke a nőnapnak, de azóta már nem. Nem a középkorban élünk nincsenek elnyomva a nők, egyenlőség van a nemek között. Szerintem ez egy diszkriminatív nap. Ennyi erővel ha van nőnap akkor legyen férfi nap is. Vagy ne legyen semmi.



2023. márc. 8. 08:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
40%
Egyetértek, de a kereskedőknek minden hónapban kell legalább egy nap, amikor szórjuk a pénzt.
2023. márc. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Nem értek egyet... Szerintem meg manapság nagyon túlburjánzott a kritika úgy általában mindenben, akár van értelme akár nincs, és már úgy tűnik az emberek azt hiszik, hogy aki kritizál valamit annak igaza is van és az úgy is van. Ez nincs persze így. Ráadásul még a pozitív dolgokat is divat lett ellenezni, mert akkor nagyot lehet mondani, csakhogy ilyen módon elvész minden pozitívum amit elért az emberi társadalom. Ne dőlj be ilyeneknek kérdező.
2023. márc. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%

Részben egyetértek. Én nőként sem szeretem ezt a kötelező jellegű dolgot.


"Ennyi erővel ha van nőnap akkor legyen férfi nap is."


Van férfinap is, november 19-én.

2023. márc. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk a cégnél nem tartjuk. Megmondták a csajok hogy hagyjuk már a francba. A virágra szánt pénzen inkább pizzázunk egy jót az év utolsó munkanapján, vagy valami hasonló.
2023. márc. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
75%

Kissé túltolod kérdező:D Senki nem megy le papucsba meg senki nem csinál császárnőt a nőkből nők nőnapon, max valami nagyon nyaller simulékony incel.

Veszel egy doboz bonbont, körbekínálod a csajokat vele, ennyi. Esetleg a nagyon gavallér akarsz lenni hozol eg ycsokor virágot amit kiraksz középre.


Szó sincs olyasmiről amit te írsz...

2023. márc. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
0%
Pacsi: egyetértek. És minden ünnep ilyen fölösleges téma.
2023. márc. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
6, yep, akkor töröljük el a szülinapodat.
2023. márc. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 TappancsMancs ***** válasza:

Eredetileg a nemzetközi nőnap nem nőnap volt, hanem a nők demonstrációja a nők egyenlő jogaiért, és elsősorban a választási jogért (szavazati jog) és az egyenlő bérezésért demonstráltak. Ezt lényegében, mint elismert érdeket mára általánosan elfogadtuk és helyesnek is tartjuk, és a jogszabályok is tartalmazzák. Tehát az eredeti mozgalom elérte alapvető célját, ami a jogszabályok kiterjesztése és a társadalmi elismerés a női egyenlőségről. Ezzel persze még nem tökéletes a helyzet, de az alapvető és lényegi változásokat elérték a demonstrációkkal.


Az már egy további kérdés, hogy a megmaradt egyenlőtlenségekkel továbbra is foglalkoznak és azok nem lettek elfelejtve, csak mára a nők utca tüntetései helyett szervezetek vették át az ügyeket. Szóval a nők egyenlőtlenségeit érintő jogi és társadalmi ügyeket átvette a jogszolgáltatás, a nőjogi szervezetek, valamint feminista szervezetek is foglalkoznak vele.


Vagyis közben lett belőle egy ünnepnap. Megváltozott. Ma a nőnapon nem mennek az utcára a nők transzparensekkel jogi elismerésért, hanem a férfiak adnak egy kicsi ajándékot és felköszöntést a nőknek. A jogi és politikai tüntetésekből egy kedves és elismerő ünnep lett. És ez jó.


Tehát mára az amiből létrejött a nőnap, átalakult egy ünneppé, a nőjogi mozgalomból lett egy a nőket elismerő ünnep. Így ugyanazt a funkciót már nem kell benne keresni, mint amiből keletkezett, ez már más. Bár minden nőnap alkalmával megírják média szerte, hogy a nőnap honnan és miből ered, de nyilván senki sem arra emlékezve tart nőnapot, nem azért veszünk egy szál virágot a nőknek, mert a szavazati jogaikat elismerjük. Mára ez inkább egy kis kedveskedés és megbecsülés a nőknek és nem a női jogokat szem előtt tartva adjuk a virágot, vagy azt az egy kis falat csokit.


Mára a nőnap általánosan a nők értékeléséről szól és így ez ma már igazából egy kis kedvesség a nők felé. És egy kis kedvességgel nincs is semmi baj. :)


- Miért van nemzetközi nőnap és nincs férfi nap?


A nőnap az nem úgy alakult ki, hogy férfiak találomra a hasukra csaptak, hogy "Na legyen nőnap és adjunk virágot a nőknek". Hanem a nők jogi egyenlőtlenségeiből alakult ki és a férfiaknak jelenleg nincs csorbítva a szavazati joguk. Nem volt meg ugyanaz az indok és ma sincs meg, amiből a nőnap keletkezett.


Ami pedig immár a nőnap, mint kedvesség a nők felé az nem egy cserébe elvárok valamit tevékenység a férfiak részéről. Az lenne az üzleti felfogás szerű, ha cserébe kellene legyen férfinap, ami elég fujj egy ötlet. És nem hangzik valami jól férfiként, hogy kell és muszáj cserébe férfinap, "különben én sem adok, ha nem kapok én is", és kérdező ne kövess ilyen alacsonyrendű nézeteket.


- A nőnap igazságtalan mert csorbul a nemek közötti egyenlőség?


A nőnap eleve egy valós jogi és politikai női egyenlőtlenségből fejlődött ki. Pont egy kicsit a nőknek az egyenlőség felé való felhozására utal vissza, ha tudjuk honnan ered a nőnap. És a nők jól is tették anno, hogy hangot adtak az igényeiknek ebben. Nem is beszélve arról, hogy férfiak is mellé álltak és felkarolták a nők jogait.


De nem keverném össze a jogi egyenlőség kérdéseit, azzal amit a társadalom hozott létre a nőknek önzetlen méltánylásként egy ünnepnappal. Az "egyenlőség"-et meg manapság jellemzően összevissza értelmezgetik és arra is ami nem jogi egyenlőségről szól, arra is ráerőltetik és még negatív dolgokat is elfogadtatnak valamiféle "egyenlőségi alapon". A jogi egyenlőség az egyszerűen más, mint ami mára a nőnap.


És nem baj az sem, hogy mára már megszűnt az az ok amiből kialakult a nőnap, vagyis, hogy megszűnt, hogy a nőknek nincs politikai szavazati joga, ettől még a társadalom által kialakított kedvességet és apró ajándékozást, mint az emberi társadalom pozitívumát jó ha megtartjuk. És inkább legyen tele az emberi társadalom csupa másokért való gesztusokkal, akár még ünnepnapok formájában is, minthogy a másokért való pozitív attitűdök eltünedezzenek az emberi civilizációból.


Nyugtázhatjuk, hogy mára a nőnap már nem a nemek közötti egyenlőségről szól, mert a jogi egyenlőség intézkedéseit átvették a jogi hivatalok és szervezetek és a társadalmunk átalakította a nőnapot a nők általános értékelésévé és ez jó. És a nőnap már átalakult a jogegyenlőségi napból egy nőkért való ünnepnappá és nyugodtan megtarthatja az emberi társadalom. A férfiak nyugodtan adhatnak apró ajándékot a nőknek és tarthatnak önzetlenül is nőnapot.


- A kereskedőknek hasznos amikor ajándékokat vásárolunk.


Csakhogy a nőnapot nem a virágárusok találták ki. És a csokoládé gyártók sem a nőnap feltalálói. És egyébként is ajándékozási alkalom az aztán van sokféle, nem csak a nőnap, és ajándék is lehet sok minden nem csak virág és csoki, és ezzel a koncepcióval minden ajándék csak a gyártók érdekét szolgálja, és el kell törölni az ajándékozást is. Nyilván elég csapnivaló elmélet lenne.


És akkor ilyen indoklással semmilyen alkalomból sem érdemes ajándékot venni, mert a teória szerint nem annak szól akinek adják, hanem a gyártóknak és forgalmazóknak. Ez elég silány szemléletmód lenne és ne vegyünk át efféle badarságokat. Attól mert a virágüzleteknek bevétel mondjuk a nőnap, az nem hátrány az ajándékozónak és a megajándékozottnak! És úgy általában véve is az ajándékozás, legyen az ajándék bármi is, az nem a gyártókért van és az ajándékozást nem gyártók találták ki, hanem az emberi társadalmak. Pénzbe ugyan kerül, de hát pár ezer éve használunk pénzt és a dolgok pénzbe kerülnek, akár ajándék akár saját célva veszünk valamit az pénzbe kerül. (A karácsonyra is felhozzák ugyanezt a csapnivaló ötletet.)


Nekem férfiként pont az a lealacsonyító, hogy ne várjunk már el cserébe férfi napot. Ez már a nőknek szól csak mint nőknek és nem jogi értelemben. Nem kell és muszáj cserébe férfinap. És inkább tanuljuk meg kicsit értékelni általában véve az ünnepeket, mert így is sok mindenben csak sivárosodik a civilizáció.

2023. márc. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Egy nap nekik is jár a 365-ből.


Minden férfi kibírja azt az egy napot. Másnap minden visszatérhet az eredeti kerékvágásba.

2023. márc. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
76%

Én a nőnap miatti véget nem érő hisztériát tartom feleslegesnek, de mégis televan vele minden. Már jó egy évtizede a nőnap igazából annak a napja hogy legyen min kapálóznia néhány szerencsétlennek, akiknek minden bántja az egoját.


Majdnem mindennek van saját napja, hülyegyerek. Augusztus 26 pl a kutyák világnapja. Akkor is fogsz majd sirdogálni, mert nem te kapsz figyelmet?

Keress egy hobbit, és ne tettesd hogy a nők bármit is mondanak neked azon kívül hogy "hagyj békén".


Amúgy meg szép napot mindenkinek aki normális: férfinak nőnek egyaránt!

2023. márc. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!