Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet, hogy azért maradtam...

Lehet, hogy azért maradtam alacsony, mert nagyon szegények voltunk gyerekkoromban és nem jó kajákat ettem?

Figyelt kérdés
Hús nagyon ritkán volt, 1 héten egyszer, max kétszer. Gyümölcs alig. Vitaminok külön soha. Inkább kenyér, tészta, krumpli, párizsi, ilyesmik.

2023. márc. 8. 19:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%
Egy fejlődő szervezetnek szükséges a megfelelő mennyiségű/minőségú kaja, vitamin, így lehetséges, hogy köze van hozzá.
2023. márc. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
88%
Igen. Ha akarsz, keress rá, de én emlékszem, hogy 11. osztályban bioszon magyarázta a tanár, hogy egy embernek van egy, a genetikája által maximálisan meghatározott magassága, és ha a fejlődési szakaszban fizikailag megterhelik, pl. túl sok fizikai munkát kell végeznie, túl kevés tápanyagot kap, minőségi élelmiszerekből, vagy egyenesen éhezik, akkor alacsonyabb lesz, mint a ténylegesen elérhető maximális testmagasság. És ezért van az, hogy a hollandok, skandináv országok lakói sokkal magasabbak, mint az EU átlag. Ugyanúgy fehér emberek, csak nem krumplistésztán nőttek fel. És ezért van, hogy a nők többsége evolúciós indíttatásból inkább vonzódik a magas férfiakhoz, mert tudat alatt azt rendeli hozzájuk, hogy ők biztos gazdag törzsből származnak, vagyonosak, egészségesek.
2023. márc. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
34%
Hát,nagyszüleim igy nottek fel es magasak voltak.
2023. márc. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
75%

Nőként 164 cm konkrétan a magyar átlag. Férfinak valóban alacsony, de ha a szüleid, tágabb családod is az, akkor te ezt örökölted. Ha magasabbak, akkor is üthettél egy kicsi családtagodra, akár nőre is vagy lehet valamilyen hormonzavarod, aminek semmi köze a táplálkozáshoz.

A magyar gyerekek jelentős része (sajnos) úgy nő fel, hogy ezeket eszi, mégis egyre nagyobbra nőnek általában. Hús amúgy sem kell mindennap, nem attól lesz egészséges egy étrend, a mindenféle tabletta csodától meg pláne. Ha nem konkrétan éhezésről van szó, nem az étkezés a ludas jó eséllyel.

2023. márc. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Férfi vagyok. A szüleim sem voltak túl magasak. De a nagyapám az egy picit magasabb volt.
2023. márc. 9. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!