Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Automatikusan gyengének nézik...

Automatikusan gyengének nézik az alacsonyabb embereket?

Figyelt kérdés

A kérdésben semmi rosszindulat, szimplán kíváncsi vagyok. Elég alacsony lettem 18 éves létemre, valamivel 170 alatt. 8 hónapja -kisebb megszakítással- edzek, és úgy gondolom ahhoz képest nem annyira vagyok gyenge. A felhúzásom jelenleg 150kg, ami tényleg nem sok, de fél éven belül szeretnék 180 környékén lenni. A hétköznapok során tapasztalom csak azt, mintha az emberek elkönyvelnének gyengébbnek, esetlenebbnek a méretem miatt. Pedig megmerem kockáztatni, hogy jópár sokkal magasabb korombelinél vagyok erősebb. Szalagavatón is a tanár és a többiek is ellenezték, hogy táncnál felkapjam a kb. 50 kilós lányt, ami még a guggolásomnak is a csak bemelegítés eleje.


Ti is előbb ijedtek meg egy magasabb, de vékonyabb sráctól mint egy alacsony de egy fokkal zömökebbtől?


2023. jan. 17. 00:25
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Átlagosan tényleg gyengébbek. Mert kevesebb a súlyuk, kisebb a karhosszuk. DE. ettől még vannak nagyon erősek is. pl mike tyson :D
2023. jan. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 japierdole98 ***** válasza:
58%

Figyelj én 175 vagyok de még így is alacsonynak érzem magam. És igen, el fognak könyvelni gyengébbnek.


De ez nem tudatos, tudat alatt alakul ki sajnos. Amikor kissebb vagy egy embernél, tudat alatt neki az jön le, hogy nem jelentesz fenyegetést. Könnyen elhárítható vagy. Sajnos ez van.


De azt mondják 20-21 éves koráig nő az ember szóval még nincs semmi veszve.

2023. jan. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 japierdole98 ***** válasza:
25%
1-esre válaszolva, a kis emberek ezért jó ha kigyúrják magukat és megtanulnak verekedni, egyből más lesz a helyzet. :D
2023. jan. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

Lehet, hogy van benne valami mert én amúgy nagyon vékony vagyok viszont nagyon magas is és rendszeresen el kell sétálnom balhés környéken ahol mindenféle emberbe belefutok de én még sosem tapasztaltam volna olyat, hogy belém kötöttek volna. Ellentétben nagyon sok ember társamba akik nálam jóval alacsonyabbak. Ők folyamatosan panaszkodnak, hogy neki azon a környéken így beszóltak, úgy beszóltak, én meg akárhányszor sétálok ott el, semmit nem tapasztalok.


Szóval lehet, hogy van az emberekben egy ilyen beidegzés, hogy a magasabb általában erősebb.

Nyilván ez a valóságban nem feltétlenül így van.

2023. jan. 17. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
8%

Soha nem gondoltam erre, hogy ki milyen gyenge, vagy erős. Az alacsonyakat is ugyanolyan értékes embernek tartom, semmi különbséget nem teszek.


Azt szoktam mondani, a jóból mindig keveset adnak. :))

2023. jan. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Mike tyson nem alacsony
2023. jan. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 nehézsúlyú bokszolónak alacsony, mindenkinél jelentősen alacsonyabb akivel bokszolt. 1.78 magas.
2023. jan. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Mert az alacsonyabb embereken kevesebb/kisebb alapból az izom. A testépítésben tudnak jeleskedni mert a kisebben gyorsabban látszik az eredmény 5kiló izom máshogyan mutat egy 170 centisen mint egy 190 centisen.
2023. jan. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%

155 cm nő vagyok, rólam azt gondolják 5 kilót nem tudok megemelni 😂 Anyám szerint egy porszívózás tuti kicsinál. Amit nem értek, de nem is érdekel :D kb.olyan gyengének könyvel el hogy meglöknek és elesek, vagy hogy egy mopsz méretű kutya elhúz.


De ezt az emberek így gondolják, ha kisebb vagy mint ő = gyengébb is vagy, ami nem biztos hogy így van, de ez jön le.

2023. jan. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Izmos fiatal férfiként néha rácsodálkozom egyes alacsony, 45-50 közti kislányok fizikai kapacitására.
2023. márc. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!