Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szokták azt hinni a...

Miért szokták azt hinni a csendes visszahúzódó emberekről, hogy beképzeltek?

Figyelt kérdés

2023. márc. 10. 08:09
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem jellemző az ilyesmi.
2023. márc. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Azt nem tudom, de csendes visszahúzódóként később derült már ki nem is egyszer, hogy azt hitték, beképzelt vagyok.
2023. márc. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Azt hiszik, azért csenses, mert nem akar "leereszkedni" közéjük.
2023. márc. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Hát mert legtöbbször tényleg nem akar elvegyülni az adott társaságban. Ez az ő szemszögükből valódi sérelem.
2023. márc. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Én is csendes, visszahúzódó vagyok. Nagyon keveset beszélek, nem kérdezek semmit sem.

Talán azért, mert a többi ember előfeltevéseik szerint ezek az emberek h*ék, és ha megszólalnak, akkor a többi emberek rácsodálkozik, hogy nem is olyan h*ék ők, így inkább gyorsan találnak egy másik jelzőt ("beképzeltek") számukra, ahelyett, hogy elfogadnák azt, hogy ők is csak egy 1*ű emberek.

2023. márc. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Rólam is többször szt hitték. Közben én meg azon szorongtam hogy mit, mikor és hogyan kéne mondanom:(
2023. márc. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

A csendes, visszahúzódó emberekről inkább azt szokták gondolni, hogy félénk,

nem azt, hogy beképzelt.

Azért ahhoz, hogy beképzeltnek gondoljanak, kell egyfajta viselkedés, ami nem éppen a visszahúzódás.

2023. márc. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Mert nem ismerik őket.
2023. márc. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
97%

Leszögezném: szerintem ez általánosságban nem igaz. DE: valóban létező jelenség.


A visszajelzés hiánya rettentő frusztráló a társas érintkezésben. Ha valaki passzívan viselkedik, akkor egyfajta szociális vákumban hagyja a partnerét, és ez sokakat frusztrál.


Na és ilyenkor jön az agyalás: biztos azért nem mond semmit, mert rosszul érzi magát, rossz véleménnyel van rólam. Mit képzel, hogy rossz véleménnyel van rólam? Biztosan beképzelt.

2023. márc. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gimi elején nagyon csendes és visszahúzódó voltam, emiatt sokszor megkaptam, hogy beképzelt vagyok. Pedig a kevés beszédem legfőképp arra volt visszavezethető, hogy egy nagyon extrovertált osztályba csöppentem, nem találtam a helyem, és mindig túlharsogtak, amikor mégis próbálkoztam nyitni. Aztán sokukkal már nem is mertem beszélgetni. Később szerencsére ez változott.

Azt is mondták, hogy azt érezték, hogy nem akarok az ő szintjükre zülledni, ereszkedni, talán az van bennem, hogy jobbnak érzem magam nálunk, lenézem őket. Túl jó vagyok ahhoz, hogy velük vegyüljek.


Pedig szó sem volt egyikről sem :( Én nem voltam egyértelmű, ők pedig így félreértettek. Egyiküket sem néztem le, vagy bármi a felsoroltakból, szimplán bekerültem egy olyan közösségbe, ahol senkit sem ismertem, erősen komfortzónán kívül voltam (több dolog miatt, pl. koli), és nem voltam a helyzet magaslatán.

2023. márc. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!