Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy ne legyek csendes es...

Hogy ne legyek csendes es visszahuzodo?

Figyelt kérdés

Elegge zavar mar bizonyos emberek kozott felszabadultnak erzem magam es onmagamnak de amikor pl a tanarokkal vagy egy regen latott rokonnal vagy a boltosokkal akkor nagyon halk vagyok es teljesen mas a hangom es csak ugy megvaltozik hirtelen pedig nem felek a tanarok is mondtak mar h hangosabban olvassak de ugye bar en amikor olvasok ugy hallom magam mintha normal hangerovel beszelnek, es jovore szeretnek ezen valtoztatni

Az oszt.tarsaim is megkerdezik tolem h en hogyan veszekeden es uvoltok, halkan/suttogva? Csak nem tudjak h en otthon vegig beszelem a napot uvoltve es 2x annyit beszelek otthon mint a suliba

Nem bantanak erte de tegnap viszont mar igen pont akkor volt pentek 13

Folyamatosan izgulok es stresszelek, valoszinuleg orokoltem mert anyukam is pont ugyan ilyen volt de mostmar nem

Kicsikent nagyon sokat beszeltem es baratkozos voltam mindenkihez oda mentem beszelgetni, de ahogy nottem ugy egyre csendesebb lettem ha pl versbol felelek akkor is otthon 5-re elmondom de a suliba max egy 3-ra

Otthon eneklek, tancolok, kiabalok stb…

Magan orvosnal is voltunk de nem pont ezer hanem a tanulas miatt, de ez is szoba kerul ott hangosan fel kellet olvasnom egy mondatot es a bacsi minel tavolabbra ment annal hangosabban kellett olvasnom

Beszed hibam is van es azt is szegyenlem (6 evig logopedushoz jartam de semmi haszna nem volt)

Es a hangomat is nagyon utalom amikor videoba hallgatom vissza de az a legkevesebb

Amikor fel vagyok porogve akkor mindenki elott felszabadult vagyok es rengeteget nevetek


Hogyan tudnek ezen valtoztatni? Van valami tippetek? Nagyon zavaro tud lenni es annyit tudnek meselni mindenkinek de egyszeruen nem megy mintha valami vissza tartana

Legalabb jovore mindenkeppen szeretnek ezen valtoztatni :)

Elore is koszonom mindenkinek aki ír!


2022. máj. 14. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
ne huzodj vissza és ne legyél csendes
2022. máj. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1: koszi az ertelmes valaszt de nem ertem h miert nem lehet normalisan valaszolni
2022. máj. 14. 21:41
 3/3 anonim ***** válasza:

"Legalabb jovore mindenkeppen"


Ne várj vele, ne halogasd! Ha változtatni akarsz, akkor kezdd el ma, holnap folytasd! A jövőre odébb van, addig nem teszel semmit, ha eljön a jövőre, akkor meg majd tovább halogatod és mindig csak majd valamikor akarod elkezdeni, sosem most. Így működik a halogatás.


Ha változást akarsz, akkor kezdd el most azonnal!


Valószínűleg a logopédus is hasznodra volt, csak észre sem veszed. Lehet, hogy azt a problémát nem oldotta meg 100%-ban, viszont esélyes, hogy sokkal rosszabb lenne a helyzet, ha nem jártál volna. Persze az is lehet, hogy nem csináltad eleget a gyakorlatokat, mert nem csak addig kell foglalkozni ezekkel a dolgokkal, amíg ott vagy a logopédusnál, hanem külön is csinálni kell. A változás és az eredmény attól jön, ami munkát TE belefektetsz a fejlődésbe. A logopédus nem tud helyetted dolgozni a problémán. Ő csak megfigyeli, hogyan haladsz, újabb, más gyakorlatokat tanácsol. A munkát neked kell elvégezni...


Pszichológus is sokat használhat, de ott is ugyanaz a helyzet, hogy ő csak elbeszélget veled, megkeresitek az okát a problémának, javasol néhány gyakorlatot, módszert, amivel javíthatsz a helyzeten. De a munkát neked kell elvégezni, hogy legyen is változás, neked kell dolgozni a fejlődéseden.


Akár magadtól is tudsz videókat felvenni, gyakorold. Eleinte irtó kellemetlen, szokatlan, de minél többet csinálod, annál jobban belejössz. Nem kell feltétlenül nyilvános vlogot csinálnod. Ha úgy érzed, senki másnak nem kell megmutatnod, ha akarod, akkor egy privát csatornára feltöltöd és a családnak, barátoknak megmutathatod, ez a te dolgod. A lényeg, hogy a videókkal tök jól lehet fejlődni. Látod a felvételen, hogy mik a hibáid, ki tudod javítani őket. Minél többet csinálod, annál jobban belejössz a szereplésbe, beszédbe, minél több hibát felismersz és kijavítasz a videókon, annál jobban fog menni és annál jobban megszokod a saját hangod felvételről visszahallani is.


Ugyanígy, módszeresen tudsz azon is dolgozni, hogy az iskolában, tanárok, sulitársak között is felszabadultan tudj beszélni. Sokat segíthet, ha van olyan barátod, osztálytársad, akiben megbízol, jóban vagytok és mersz erről beszélni vele, így ő tud visszajelzést adni neked, hogy ő milyennek tapasztalja a beszédedet egyik-másik helyzetben.


Ne add fel! Gyakorlással menni fog, de arra nagyon figyelj oda, hogy nem mindegy, mit gyakorolsz be. A gyakorlás önmagában csak állandóvá teszi azt, amit csinálsz. Ahhoz, hogy a jó dolgot gyakorold be, hogy ezentúl mindig jól csináld, nagyon fontos, hogy a hibákat kijavítsd és így mindig egyre jobban és jobban kivitelezve gyakorold be a dolgokat. Így a hibák fokozatosan el fognak tűnni és egyre jobban fog menni, amit aztán be tudsz majd gyakorolni.

2022. jún. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!