Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Léteznek még ilyen emberek?

Léteznek még ilyen emberek?

Figyelt kérdés
Azt hiszem fel kell tennem a kérdést, mert már elég reményvesztett vagyok az emberiség felé. Szóval, az összes baráti kapcsolatom leépült. Én személy szerint hiszek abban, hogy hiába változik az ember és körülötte a barátai is, ha tényleg fontos nekünk az az adott barát, személy és feltétel nélkül szeret minket és szeretjük mi is őt, akkor megmarad a baráti kapcsolat minősége és nagyjából a mennyisége is, bár az tényleg függ az ember adott élethelyzetétől és szabadidejétől, de a minősége alapvetően nem változik. Azt tapasztalom, hogy az emberek nagyon felszínesek lettek, mindenki magával van elfoglalva és nem igazán törekednek az igazi kapcsolatok kialakítására és nem keresik a mély értékeket a másikban. Kb. amíg az egojuk ki van elégítve veled, addig te jó vagy, de jön egy jobb, aki mégjobban kielégíti és teljessé teszi az életét ideiglenesen, ez lehet másik barát, vagy akár élethelyzet és a belső harmónia megtalálása is, de a régiek háttérbe szorulnak emiatt. Kérdem én, vannak még kivételek?

2023. márc. 10. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Biztos léteznek még, csak kevesebben vannak, mint régebben. Manapság az emberek nagy része önző, és mindenben a legjobbat akarják. Aki nem törtető, és pofátlan, az főleg ebben az országban sajnos hoppon marad.
2023. márc. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Sokan tartják úgy, hogy nem egészséges, ha valakinek évtizedeken keresztül ugyanazok a barátai, pláne ha a gyerekkori/fiatalkori barátait tartja meg egy életen át. Ha fejlődész, változik a személyiséged, és a barátaid is változnak, akkor egy idő után egyre kevesebb közös lesz bennetek, míg más emberekkel jobban egymásra találtok. A régi barátság ilyenkor magától elhal lassan..


Ha van is olyan barátság ami régi, az nem feltétlenül jelenti, hogy ebben több érték van benne, mint beletörődni, hogy már mindketten mások vagytok, mint amikor barátok lettetek.


Ezt persze nem azért mondom, mert barmi problemat látok a régi barátságokkal (nekem is van egy közel 20 éves barátságom), hanem csak azért, mert nem tartom fairnek, hogy mindenki önző felszínes cafatnak van belyegezve, aki nem tesz eleget mások vágyainak.

2023. márc. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Feltétel nélkül? Ilyen nincs, és jó, hogy ilyen nincs, mert ezek arctalan, pótolható kapcsolatok lennének. Mindig van egy barátságnak feltétele. Közös érdeklődés, humor, világnézet... valami összehoz.


Ha holnaptól náci gyűlésekre járna egy barátom, leépíteném. A barátság nem azt jelenti, hogy mindent lenyelsz. Hidd el, én ezen átmentem, rendesen keltettem magamban a bűntudatot, de egyszerűen más irányba nőttünk tovább.

2023. márc. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Több probléma is van a eszmefuttatásoddal, megpróbálom őket összeszedni.

Azt írod, hogy hiába változik az ember, kell, hogy legyen olyan mély baráti kapcsolata, ami ettől függetlenül megmarad. Szerintem ez nem így van. Változunk, elsodor egymástól minket az élet, és folyamatosan változnak a kapcsolataink is.

Saját példát tudok írni. Volt egy jó barátnőm, még oviban ismerkedtünk meg, aztán együtt jártunk általánosba. Gimibe már nem, de majdnem minden délután együtt lógtunk még egyetemista korunkban is. Viszont ő is fejlődött valamilyen irányba, én egy másikba, és már egyre kevésbé kötött minket bármi össze. Ő nagypofájú, imád szerepelni, minden társaság középpontja, én sokkal visszafogottabb vagyok, egyre kevesebb lett a közös pont. Már bőven 30-asok vagyunk, lazán tudunk egymásról, évente egyszer beülünk valahova beszélgetni, mert az emlékek összekötnek, de nem vagyunk barátnők, mert egész más irányba fejlődtünk, és már nincs bennünk semmi közös. Pedig 10 évesen volt.

Azt is el kell fogadni, hogy az emberi kapcsolatok nagy többsége felszínes, és ez mindig is így volt. Az ember kapcsolatban van akár száz másikkal is így vagy úgy, nem lehet ennyivel mély, bizalmas viszonyt kialakítani. Ha van egy vagy két mély kapcsolatod, már szerencsés vagy. Nekem épp egy sincs a páromon kívül, (korábban volt) de nem adom fel, hanem fenntartom a felszíneseket is, beszélgetek, programokra járok, és nyitott vagyok minden szimpatikus ember felé, mert nem tudhatom, hogy ki lesz közülük az az egy, akivel kialakul a mélyebb viszony. Hiszek benne, hogy el fog jönni újra, csak ki kell várni.

2023. márc. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy barát az akivel hónapok múlva is ugyan úgy lehet hülyéskedni, beszélgetni mint ahol abbahagytátok. Ha bajba van számíthat rád és te is rá, nem csüng a nyakadon mégis bír téged mindegy mennyi idő telik el egy-egy találkozás között az emlékek miatt mindig megmarad.

Én 3 havonta szoktam találkozni a barátaimmal/barátikörrel. Szerintem így teljesen korrekt van hogy felhívjuk egymást kb havonta.


Egyetem után már nem jó szerintem ha mindennap vagy hetente találkoztok, én például igénylem a magányt, nem szeretem ha ide-oda hívnak bulikba minden hétvégén, van jobb dolgom is.

2023. márc. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"hiába változik az ember és körülötte a barátai is, ha tényleg fontos nekünk az az adott barát, személy és feltétel nélkül szeret minket és szeretjük mi is őt, akkor megmarad a baráti kapcsolat minősége és nagyjából a mennyisége is"


Ez kábé az összes ponton hülyeség. Ha változol, és nem egyfelé változtok, akkor nem evidens, hogy megmarad, minek is kéne erőltetni?

Feltétel nélküli szeretet nincs, akkor mindenkit szerethetnél, mindegs, hogy milyen vagy mit tesz, ki is ő. Még szülői szeretet sem feltétlen.

Plusz a minősége és főleg mennyisége folyton változik a barátságnak, főleg, ha gyerek lesz, vagy valami nagyobb probléma, szülők ápolása, költözés stb.

2023. márc. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
0%
Igen vannak.
2023. márc. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!