Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha nulla angoltudás...

Mit tegyek ha nulla angoltudásom van, de fejembe vettem hogy a lehető leggyorsabban eljutok a felsofokig? Mi az ami emberileg lehetséges?

Figyelt kérdés
2023. márc. 16. 14:20
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
50. De nem azért nem ragadt rám mert nem ment hanem mert egyéb okok miatt olyasmikkel kellett foglalkoznom ahol egyáltalán nem volt rá szükség másra viszont nagyon. El voltam szeparálva.
2023. márc. 16. 14:46
 12/27 anonim ***** válasza:
88%
Ráadásul egyik kérdésemre se sikerült érdemben válaszolnod
2023. márc. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
6 mit értesz azon hogy magától nem megy?
2023. márc. 16. 14:46
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá biztos recept. A ráfordított energia, idő és személyes kompetenciák kérdése.
2023. márc. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
12 nem mondtad hogy határidősek a kérdéseid.
2023. márc. 16. 14:47
 16/27 A kérdező kommentje:
Sajnos a superintenziv iskola nem játszik. Egyedül kell megtennem max akkor jön be a superintenziv iskola amikor egyedül már nagyon jól tudok, de mégse megy a felsőfokm
2023. márc. 16. 14:50
 17/27 A kérdező kommentje:
Vagy bármilyen más iskola.
2023. márc. 16. 14:50
 18/27 anonim ***** válasza:
56%

Mit tegyél? Tanulj, nyilván. Hogy milyen módon, azt neked kell kitalálnod-kitapasztalnod, te tudod, mi fér bele az idődbe, mennyi pénzed van e célra, vizuális típus vagy vagy hallás után tanulsz könnyebben stb. Ha teljesen nulláról kezdesz és anyagilag belefér én egy intenzív magántanáros vagy kiscsoportos indítást javasolnék és emelett minden nap otthon is kell nyilván gyakorolni. Nulla tudással még nem, de egy idő után kezdhetsz angolul olvasni, nyilván eleinte egyszerű szövegeket (pl. gyerekkönyvek), majd sorozatokat/filmeket nézni, angol hírcsatorna, angol podcastok, YT csatornák stb., ami érdekel, azt hallgasd, azt szívesebben tanulja az ember. Beszédkészség megint más tészta, azt is gyakorolni kell, ha van külfödi barátod akkor pl. videócsettel vagy telefonnal, vagy a tanárral vagy kiscsoportos foglalkozás ezért jó.


Mi az ami emberileg lehetséges? Nekünk anno a 2 tannyelvű szki-ban 4. év végére volt kb. elvárás a fő nyelvből a középfokú nyelvvizsga, heti 5 órában tanultuk, tehát szerintem intenzíven tanulva el lehet ide jutni 2 év alatt. Felsőfok más kérdés, biztos arra is fel lehet készülni célirányosan, de én azt gondolnám, hogy ahhoz a szinthez (nüansznyi kifejezés különbségek, nyelvtani finomságok, kivételek, gördülékeny beszédkészség stb.) elengedhetetlen, hogy tanulj vagy dolgozz külföldön, legalább 1 évet.


És aztán az megint más kérdés, hogy mire akarod használni? Ha csak a nyelvvizsga kell, hajrá, de hosszú távon használható tudásod csak akkor lesz, ha kb. mindennap használod, pl. munkában.

2023. márc. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
84%

16, háááát úgy nehézkes lesz.

Én 3 év alatt tanultam meg hollandul teljesen 0ról felsőfokra, de az intenzív volt, több oldalas esszéket írogattunk a 2. év végére, aztán persze egy szakdolgozatot is.

De a holland nehezebb mint az angol, szóval hasonló intenzitással 2 év elég lehetne angolra.... de ha te nem akarsz ilyen intenzitást, akkor lesz az 4-5 év is.HA egyáltalán eljutsz idáig. Ugyanis mint írtam, ha nem használod a nyelvet beszédre, ha nem elktorálják az írásaidat, akkor nagoyn nehéz ténylegesen fejlődni. És simán begyakorolhatsz így hibásan dolgokat, amiket aztán kétszer annyi idő lesz kijavítva megszokni, mintha elsőre jól tanultad volna meg.


Pont, hogy az elején kell inkább az iskola-szerű képzés. B2ről C1re már tudsz fejlődni magadtól is, mert az alapok rendben vannak. De az alapokat ellenőrzés nélkül... para. Mintha autodidakta módon akarnál emeletes házat építeni úgy, hogy még földszinteset se építettél volna soha.

2023. márc. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
56%
felsőfok körül már minek akarsz nyelvsuliba járni? max egy vizsgafelkészítőre... hisztizhetsz de az elején kell a tanár és kell a segítség, vagy bemagolsz egy csomó hibás baromságot és majd csodálkozol hogy mért szr az egész úgy ahogy van, mert hibás alapokra próbálsz építkezni... persze egyedül nagyon jól meg lehet tanulni nyökögni párszáz nagyjából értelmes mondatot, de abból nem lesz felsőfok az életbe.
2023. márc. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!