Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezekben az ördög van?

Ezekben az ördög van?

Figyelt kérdés

Kulföldön dolgozom, betegápolóként.

Sok beteggel dolgoztam, legtöbbjük teljesen “zöldség” állapotban, demencia miatt, vagy születéstől súlyosan agysérültek, es nem képesek funkcionalni, ellátni magukat, tehát pelenkázni kell, öltöztetni, daruval emelgetni tenni venni, mint egy rongybábút

Érdekes módon ezen emberek közül páran azert annyira képesek, hogy a személyzetet véresre karmolják ha frusztráltak ( akarattal! Nem veletlen) vagy szembeköpje csak úgy megcélozva ételmaradekos nyállal az arca közepét vagy ruháit, tehat az a kevés energiája es ereje, képessége ami meg maradt, az egy az egyben rosszra van fordítva.

Mikor UGYANEZZEL AZ ERŐFESZÍTÉSSEL LEHETNE AKAR JÓ IS, azaz vállon veregethetné a szemelyezetet, megpróbálhatna kedves lenni ütlegelés helyett, mert peldaul nemcsak rossz, hanem jó is lehetne mondjuk egy hüly e véletlen következtében. Mi lenne ha pont jóindulattal lenne ?

Sokszor az az érzésem, hogy gonosz alaptermészetük lehetett es az nyilvánul meg es abból meg a minimális amit kifejzésre bír juttatni


2023. márc. 18. 12:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Nézd, én ha már pelenkázásra szorulnék, meghalni szeretnék. És nem arra vágynék, hogy életben tartsanak és holnap is pelenkázzanak...
2023. márc. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nincs bennük ördög,hanem nem bírják elviselni az állapotukat.És épp ti vagytok kéznél...Ez nagyjából az emberi természet ugyanazon része,mint amikor a főnök az alkalmazottba rúg bele,az alkalmazott hazamegy,és a családját bántalmazza,a családban lévő gyerek meg a nála kisebbeken adja ki az otthon szerzett frusztrációit.Sajnos alapvetően egy primitív faj vagyunk.Lehetne másként is,igen.Mondjuk azért az nyitott kérdés,hogy egy demens mennyire vonható felelősségre a tetteiért.Nem tudom.De persze lehet,hogy alapvetően a rosszindulat munkálkodik bennük,és mikor tiszta pillanataik vannak,azt sem jóra fordítják,hanem agresszióra.Ismertem olyan embereket,akik igazoltan "agyilag zoknik" voltak,közben meg ahhoz mégis megvolt az észjárásuk,hogy miként csesszenek ki a többiekkel,szóval biztos,hogy vannak olyanok,kik rájátszanak,kihasználják az állapotukat.
2023. márc. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!