Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyenek a “fiús anyukák”?

Milyenek a “fiús anyukák”?

Figyelt kérdés

Egyszer kollégákkal gyermeknevelésről, gyerekvállalásról beszélgettünk és kérdezték, hogy én milyen nemű gyereket szeretnék inkább.

Mondtam, hogy kislányt, mire egyik kolleganő (3 fia van) azt mondta, hogy pedig én tipikus “fiús anyuka vagyok” (mármint hogy nekem fiú gyerek való).


Ez szerintetek mit jelent, mi tesz valakit “fiús anyukává”?



2023. márc. 18. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Egy fiam és egy lányom van, szóval mindkettő vagyok, de szerintem egy fiúhoz általában sokkal több lazaság, vagányság és humorérzék kell. Azok az anyák, akiben ez nincs meg, teljesen meg tudják a fiukat rogyasztani, főleg, ha nincs a képben (rendesen) az apa. Több ilyet ismerek sajnos.
2023. márc. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon ember függő, hogy kit lát fiús/lányos anyukának...

Nekem egyszer például azt mondta egy idősebb hölgy, hogy fiaim lesznek, mert szigorú vagyok és erős kézzel fogom tudni őket nevelni - neki fiai voltak, szigorú is volt velük, de neki mindene a lánygyermek, és ennek megfelelően rendesen el is kényeszteti a lány unokáit (túlzóan).


Én nővéremnek is fiút gondoltam, végül lánya lett - tökéletesek.


Plusz nekem " a fiús anyuka" sokszor inkább negatív jelző, mert sok olyan anyukát láttam már, aki bele volt bololndulva a fiaiba és vagy nagyon sztárolta őket, vagy az a tipikus helikopter szülő volt - de ugyan ilyenek vannak a "lányos" oldalon.


Ahogy az első válaszolóval is egyet tudok érteni (holott elsőre egyáltalán nem ezekre a jelzőkre gondoltam), de ellenpélda is van bőven, úgyhogy nem hiszem, hogy valóban van ilyen halmaz, hogy "fiús" és "lányos" anyukák. Mindenki ahoz nő fel, amilyen gyermeke születik, meg ugye mindenkinek van egy személyisége, amelyen a gyermek gyökeresen nem változtat.

2023. márc. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Fiú gyerekből könnyű kislányt nevelni, lányból nem tudnak fiút.
2023. márc. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!