Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az élethez mindenképpen...

Az élethez mindenképpen szükséges a lelkesedés?

Figyelt kérdés

Még fiatal vagyok, de megfigyeltem magamon, hogy sokkal nyugodtabban, visszafogottabban élek, mint sok kortársam. Valahogy úgy fogalmaznám meg, hogy nincsenek olyan nagy kilengéseim, elég stabil, kiszámítható az életvitelem. Másokat megfigyeltem, hogy egy új munka, párkapcsolat, buli, stb is nagyon lázba hozza, én is próbálom megőrizni a nyitottságot és részt veszek eseményeken, de valahogy sosincs meg az a nagy lelkesedés, hogy másokat is tudnék motiválni, inkább ilyen stabil, megbízható ember vagyok, aki része a társaságnak.

Van barátom, aki minden munkahelyéről olyan lelkesen beszél, mintha a világ legjobb helye lenne, de utólag miután más helyre megy, aztán inkább csak negatív oldalait domborítja ki. Én meg valahogy mindig olyan kimérten nyilatkozom, hogy vannak pozitív, negatív oldalai is, igyekszem legjobb tudásom szerint ellátni a feladataim, nyitottnak lenni új dolgokat megtanulni, fejlődni, de tisztában vagyok vele, hogy ha kerül egy jobb lehetőség, akkor ott is ugyanúgy megpróbálom majd ezt a hozzáállást továbbvinni. Nem vagyok ilyen rajongó típusú.

Azt is megfigyeltem, hogy az idősebbek általában már sokkal visszafogottabbak és komolyabbak, ha ilyen témákról van szó, ez az állandó pozitív kisugárzásra való törekvés talán kissé a közösség média miatt is van. Ti hogy látjátok, mindenképpen kell a lelkesedés ahhoz, hogy az ember sikereket érjen el vagy szépen, lassan lépésről lépésre is tök jól lehet haladni?



2023. márc. 19. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
A szóban benne is van valahol a válasz. A lelkes szóban, benne van hogy lélek. Aki lelkesedik, intenzívebben éli meg az érzéseit, valószínű másoké is érzi, aki kimért, ő rideg lesz a kapcsolatokban is. Nekem személy szerint a lelkes emberek megbízhatóbbak, mert az lényegtelen hol dolgozik, de az fontos hogy legyenek őszinte érzései.
2023. márc. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Értem mit mondasz, szerintem nagyon szép dolog a szenvedélyes, lelkes, izgalmas stb. élet, de én sokkal többre tartom a békét és a nyugalmat. Elég stresszes típus voltam sokáig és számomra nincs jobb dolog, mint nyugodtan bejárni a melóba, nem gyomorgörcsökkel. Az iskola is ugyanez volt számomra, szinte folyamatosan stresszeltem a jegyek miatt. Így visszagondolva már bánom, hogy ennyi időt elpocsékoltam a rohadt stresszelések miatt...
2023. márc. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Érdemes, igen.
2023. márc. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha lelkes az ember akkor azért jobban mennek a dolgok és még általában jobban is érzi magát.
2023. márc. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Én is ilyen vagyok!

35 éves vagyok és anyàm még mindig attól fél,hogy mostanában fogok bekattanni és most fogok bulizni,mikor van 2 tini gyerekem.

17 éve legyökereztem,amivel nincs is gond szerintem és anyàm szerint sem,csakhogy a tini éveim is nyugodtan teltek és fél,hogy mivel akkor sem jártam szórakozni,bulizni,pasizni,akkor majd most jön majd el az ideje.

Én úgy szoktam fogalmazni,hogy màr régóta nyugdíjas üzemmódban vagyok.

Nem kínzom magam,hogy most pörögjek,mert az akkor nem én lennék és még tàn kínos is lenne.

😅

Szeretnèk többet kimozdulni otthonról társasàgba,de mostanában az is nehéz,mert én nem iszom. A tàrsaság többi tagja pedig igen.Ezzel nincs is gondom,de a lerészegedést már nehezen bírom és vagy engem zavar jobban vagy a többiek nem veszik észre hogy egyre gázabbak. És persze erre ki emlékszik másnap is? Hát persze,hogy én!😏

Nyitott vagyok,de csak egy kis mértékig. Szerintem amúgy sok a gátlàs is bennem,de ezen nem tudok változtatni🤷‍♀️

2023. márc. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk egyformák, hiszen vannak szangvinikus, kolerikus, flegmatikus és melankolikus emberek. Az első kettőre jellemző ez a bizonyos "lelkesedés", a másik kettőre nem.
2023. márc. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Megkönnyíti a dolgot, az biztos.
2023. márc. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Esetleg nem gondolkoztál el azon hogy ki vagy égve érzelmileg? Vagy ezt a sémát hozod otthonról a szüleidtől.
2023. aug. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Flow nak hivjak
2023. okt. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!