Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek többsége a stabil...

Az emberek többsége a stabil egzisztenciát miért az öltözködéssel azonosítják?

Figyelt kérdés

Az emberek többsége a stabil egzisztenciát miért az öltözködéssel azonosítják?


Tök alap, átlagos, olcsó ruhákat hordok. A kis adidas cipőm is már két éves. Kapucnis pulcsim is pár ezer forint volt.

Na jött is munkatársamtól a beszólás, hogy "oké,de Te csóró vagy, ahogy fel vagy öltözve.."


Ugyanez a kolléganő nyálcsorgatva nézi a BMW terepjárós, öltönyös faszikat.

Az Ő szótárában ez szimbolizálja a pénzt.


Én egy kis Toyotát vezetek, de nagyon ügyesen bánok a pénzel. Leginkább befektetésre szoktam fordítani. Egy vállalkozás az álmom, amire minden hónapban a fizetésemet elrakom, ahelyett,hogy a pillanatnyi örömszerzés oltárán égetném el.


Itthon Én ezekszerint minden egy szegény ember benyomását fogom kelteni?


2023. márc. 21. 13:26
 1/10 A kérdező kommentje:
Mindig *
2023. márc. 21. 13:28
 2/10 anonim ***** válasza:
17%

Sajnos ez még a kommunizmus okozta nyomor utóhatása. Mert ott kuriózum volt egy-egy jobb ruha. Nyugatabbra, olyan gagyin, de kényelmesen tudnak felöltözni a kőgazdagok is, hogy csak néz az ember. De senki sem ez alapján ítéli meg a másikat. Mert ott nem attól lesz gazdag valaki mások szemében, hogy hogyan öltözik.

Amúgy szerintem te csinálod jól, ha ilyen ruhákban érzed jól magad, hordj ilyet.

2023. márc. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%

Öhm.... hát azért ez nem rocket-science.

Kinek van töb bpénze? Akinek drága cuccai vannak, vagy akinek olcsó cuccai?:D

Nyilvánvalóan a gazdag is vehet olcsó termékeket, de ha egyszer hozzáférése van a jobb minőségű termékekhez, elég valószínűtlen, hogy így tenne.


És oké, a pulcsidat párezerért vetted. De mikor?

Csak mert ha a szó szoros értelmében párezerért vetted, az nagoyn régen lehetett, mivel még a kínaiban is 5 rugó körül van egy szabás nélküli, formátlan pulcsiszerű valami. Ha meg a tiéd valaha minőségi cucc volt, akokr is van 5-8-10 éves, akkor egy kinyúlt, színét vesztett ruhadarabról van szó, ami megintcsak igénytelenséget sugároz.

2023. márc. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok igénytelen. A factcool pulover kategoriaban valogattam. Azt hiszem 6-7 ezerről ment le 3-ra.
2023. márc. 21. 13:45
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Nekem oké. De attól még az érv tényleg egyszerű: Aki látványosan job bminőségű cuccokat hord, az egyértelműen jobbmódú. Ez van.
2023. márc. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek többsége = egyetlen kolléganő
2023. márc. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

"Kapucnis pulcsim is pár ezer forint volt."

Nem azt mondom, hogy nincs különbség a legdrágább és a legolcsóbb termékek között minőségileg, de ha belegondolsz nem gyártástechnológiai, termelési költségekekben realizálódik ez a hatalmas különbség árban, hanem a vásárlóknál. Innentől kezdve már csak ésszerűség kérdése, megtalálni az optimumot. Persze aki megteheti, és ez prioritás számára, megteszi, hogy minden tulajdonával a pénzügyi státuszát villogtatja, és az a szánalom kategória, hogy akik nem tehetik meg, azok a nyálukat csorgatják azokra akik igen.

2023. márc. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

Aki becsületes módon szerezte a vagyonát, dolgozott és tanult is érte annyit, hogy legyen olyan intelligens, nem a külsőségekkel való villogás a megfelelő viselkedés. Mert az a leginkább szánalmas kategória.

Aki viszont villog vele, látszik, hogy nem is sokat tett érte, ergo nincs is miért irigyelni.

2023. márc. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8,Te abból indulsz ki, hogy aki jó minőségű ruhákat hord, az "villog" vele.

Pedig csak simán lehet úgy van vele, hogy ha keres havi 4-500ezret, akkor nem esik nehezére megvenni egy 15-20ezer forintos ruhadarabot és annyi. Ez nem villogás, hiszen a bevételével teljes mértékben összeegyeztethető a költsége, tehát pont azon a státuszon van, amin kell lennie.

2023. márc. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Ezt hol írtam, megmutatod? A villogás magasabb szint annál, mint mikor valaki szimplán jó minőségű ruhákat hord.
2023. márc. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!