Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy látod ezt a dolgod?...

Hogy látod ezt a dolgod? szerinted én helyesen látom? írd le véleményed.

Figyelt kérdés

ha megszuletik egy fiú akkor az apja Utónevét kapja.(lány esetén anyja utónevét=keresztnevét)


pl ha én Szűcs Péter vagyok, akkor fiam is Szücs Péter lesz hagyományból. azonban én úgy gondolom mindenki megérdemel egy saját keresztnevet. és az apuka neve legyen a gyermek második utoneve. pl nálunk így volt. apám és nagypapám is Szücs Péter ek. sokat vitatkozott apu meg anyut ezen mert anyu úgy akarta hogy a Péter legyen második nevem. és így Szücs Ákos Péter vagyok. és az Ákost érzem magaménak úgy gondolom elavult dolog végig vinni 3-4-5 generácion át a nevet. unokatesóm apja, nagyapja is László és sokszor keverik na m a kis Laci a nagy vagy az öreg Lacirólvan szó. ezért mondta anno anyukám hogy a szülő keresztneve legyen második neve gyereknek. az első név meg legyen sajátja.


anyukám bátyjának a fia is így van hogy anyukám bátyja Ézsiás Róbert és a fia (aki az én unokatesom) Ézsiás Márkó Róbert. tehát saját nevet kapott és második az apja neve


2023. márc. 21. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem eleve hülyeség a gyereknek a szülő nevét adni. Miért nem lehet Szűcs Péter fia Szűcs Ákos? Péter nélkül. Elég egy keresztnév. Vagy legalábbis ez fura hagyomány és biztosan nem így fogok nevet választani. És tutira egy nevük lesz.
2023. márc. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%

A gyerek egy független élőlény, akármennyire is akarja jópár szülő, hogy a kicsi mása legyen, aki majd megvalósítja az ő be nem teljesedett álmait.


Nekem eszembe se jutna bárhányadik névnek olyan nevet adni, ami már létezik a (közeli) családban. Max jelentésben hasonlót. Ha lányom lesz, a neve valószínűleg Anett, Anna, Hanna, Zsanett vagy valami hasonló lesz. Én Anita vagyok. Mind azt jelenti, hogy "kegyelem".

2023. márc. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Egyetlen családot se ismerek, ahol a fiúk az apjuk vagy a lányok az anyjuk nevét örökölték volna. Néhány családnál megkapják második névként, de ennyi.
2023. márc. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát nálunk az a fő szempont, hogy sem szülő, sem nagyszülő nevét nem kapja a gyerek. Legyünk egy kicsit kreatívak, na.
2023. márc. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mi cigányok vagyunk. lehet ez nálunk, hagyomány.
2023. márc. 21. 15:30
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Akkor szerencsés vagy, hogy nem Rikárdónak neveztek el...
2023. márc. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem olah cigányok vagyunk. hanem muzsikus cigányok. azaz magyar cigányok.
2023. márc. 21. 15:41
 8/8 anonim ***** válasza:
42%
Ugyanaz.
2023. márc. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!