Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki hirtelen rosszul...

Ha valaki hirtelen rosszul lenne melletted, te nem "fagynál le", azonnal tudnál neki segíteni?

Figyelt kérdés
Mondjuk erős köhögési roham jön rá, attól lehet tartani, hogy megfullad. Ilyenkor te magadtól is tudnál segíteni, vagy szólnál valakinek?
2023. márc. 23. 08:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Én nyomi vagyok sajnos nagyon felnőtt nő létemre, azt hiszem szólnék valakinek. Bár hál istennek még nem voltam ilyen helyzetben szóval nem tudom ténylegesen hogyan reagálnék veszélyhelyzetben, de azt gondolom lefagynék vagy szólnék valaki másnak hogy segítsen
2023. márc. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Eleve egy köhögési rohamnak tucatnyi oka lehet, és lehet, hogy a segítségemmel csak rontanék a helyzeten. Ilyenkor azonnal tárcsáznám az 112-t, akik (remélhetőleg) szakszerűen tájékoztatnak, hogy mit kell tennem, ameddig a mentő odaér.
2023. márc. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%
Nyilván mindenki azt mondja, hogy reagálna, igazából meg mindenki lefagyna.
2023. márc. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Metionin ***** válasza:
47%
Ha olyan a probléma, akkor igen, ha nem tudnám, mit kell csinálni, akkor inkább hívnám a mentőt. Meg ha tudom, akkor is, csak akkor próbálnék segíteni és valakinek közben szólnék, hogy hívja a mentőt. A reakcióidőmmel nincs gond ilyen esetben, nekem utána szokott kijönni a stressz. Egyszer újraélesztettem valakit az utcán, egy pillanatig sem pánikoltam közben, aztán amikor elvitte a mentő és ott maradtam egyedül, elkezdett remegni a lábam és vagy 20 percet bőgtem a stressztől a buszmegállóban.
2023. márc. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
15%

Azonnal filmezném és bevételt szereznék szenvedéséből:DDD...sajnos ezt 10-ből 6 ember megteszi.


Megválogatnám, megérdemli e a segítséget, így ha egy gyurcán lenne az, Isten végezze dolgát, ember ne állja útját;)


Ilyenkor sokat nem tehetsz te sem ( hirtelen rosszullét ) csak visíthatsz-hívhatsz valakit..., ha félrenyel még tehetsz.

2023. márc. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy köhögési rohammal nem is foglalkoznék. Kiköhögi magát és megy tovább a dolgára.
2023. márc. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
12%

Én leszarom az ilyet.

Tőlem aztán meg is halhat.

Biztos nem fogok se bíróságra, se sehová járni.

2023. márc. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Inkább szólnék. Most nem a köhögési rohamra értem ezt, vagy nem csak arra, de sajnos elég pánikolós és gyenge idegzetű vagyok, illetve ha valami durvát látok, az örökre beleég az emlékezetembe, úgyhogy az ilyeneket szeretném elkerülni. Ha valahol van valami dráma, akkor én nem azok közé tartozom, akik megállnak bámulni meg videózni, hanem inkább oda se nézek. Ha pl valaki elkezdene durván vérezni, szerintem előbb elájulnék, minthogy segíteni tudnék neki. Bár szerencsére hasonló helyzet nem fordult még elő.
2023. márc. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%
Lefagynék.
2023. márc. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A köhögőroham mióta számít rosszullétnek?
2023. márc. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!