Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért uralkódott el rajtunk (...

Miért uralkódott el rajtunk ( embereken ) az önimádás , rosszindulat és még sorolhatnám órákig . Annyira nehéz volna elfogadni a másik ember olyannak amilyen ? Bőrszin-Nemzetiség-Kinézet mindentől függetlenül ?

Figyelt kérdés

És akkor sokan jönnek azzal , hogy mert én is ezt kaptam cserébe , ezért már neked is így kell viselkedned ? Remélem ha csak 1 emberhez eljut ez a NoName poszt és elgondolkodik rajta akkor tehetem egy hajszálnyi kis tettet azért hogy jobb helyé tegyük a világot . Senki nem tökéletes de mikor már Social Median neki megyünk egymásnak semmi kis dolgok miatt az már mindenek a legallja . Mindenki panaszkodik , hogy mennyire szar az élete ez és az miatt. Talán ha nem mindig mással foglalkoznánk lenne időnk azon agyalni hogyan legyen nekünk jobb . Mennyivel jobb lenne a világ ha mi emberek őssze tartanánk és segítenénk egymást nemde? Ha ezt a kérdést felteszem már mindenki arra gondol hogy persze lehetetlenek nincsenek , mert ugy látszik olyan világban élünk ahol egy ennyire kevés és kis dolog már nehéz tettnek minősűl . Mert a trágár és rasszista megjegyézseket lecserélni pár szép és tiszteletre méltó szóra , az hogy figyelmesebbek legyünk magunkra embertársainkra és környezetünkre lehetetlen ?

Ha valakinek az idejét pazaroltam azzal hogy ezt végig olvassa nem mellesleg a sok helyesírásai hibával (sajnos nyelvtanból nagyon rossz voltam mindig is ) elnézését kérem ha raboltam az idejét. De már nem birtam magamban tartani .

További kellemes napot mindenkit és jó egészséget !


2023. márc. 23. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Nem eluralkodott rajtunk, hanem alapból ilyenek vagyunk.
2023. márc. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%

"Ős patkány terjeszt kórt miköztünk,

a meg nem gondolt gondolat,

belezabál, amit kifőztünk,

s emberből emberbe szalad.

Miatta nem tudja a részeg,

ha kedvét pezsgőbe öli,

hogy iszonyodó kis szegények

üres levesét hörpöli.


S mert a nemzetekből a szellem

nem facsar nedves jogokat,

hát új gyalázat egymás ellen

serkenti föl a fajokat.

Az elnyomás csapatban károg,

élő szívre mint dögre száll -

s a földgolyón nyomor szivárog,

mint hülyék orcáján a nyál.


Lógatják szárnyuk az ínségnek

gombostűjére szúrt nyarak.

Bemásszák lelkünket a gépek,

mint aluvót a bogarak.

Belsőnk odvába bútt a hálás

hűség, a könny lángba pereg -

űzi egymást a bosszúállás

vágya s a lelkiismeret...."

2023. márc. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Erre nehéz választ találni, adni. De egy valamit biztos tudsz tenni, hogy jobb hely legyen. Hogy te ennek ellenére sem állsz be a sorba.
2023. márc. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
16%
Részben, mert van egy uszító kormányunk. Részben, mert a társadalom alapból utálja a másikat, éés azon kívűl mindenkit.
2023. márc. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!