Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelenthet ha buta vagyok...

Mit jelenthet ha buta vagyok de fejben tudok pontosan szorozni, osztani, összeadni, kivonni?

Figyelt kérdés
Az iskolában buktam történelemből, magyarból, buta embernek tart mindenki. Raktáros vagyok, nincs diplomám vagy komolyabb végzettségem. A matek ment egyedül mindig nagyon jól, végig kitűnő tanuló voltam belőle. Van egy olyan furcsa képességem, hogy pl egy szorzás eredményét pillanatok alatt pontosan meg tudom mondani fejből. Pl valaki azt mondja, hogy 127.524 Ft + ÁFA akkor én simán a pontos végeredményt meg tudom mondani. A feleségem könyvelő, neki is szoktam segíteni, számológép helyett mondja nekem az összeadandó számokat, én meg mondom a pontos összeget. Hogyan “tudhatok” ilyet ha amúgy nem vagyok különösképpen intelligens?
2023. márc. 23. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az intelligencia több rétegű dolog.


Nekem pl. nagyon jó a helyesírásom, egy ismeretlen szóról is megmondom, hogy ly-os vagy j-vel írandó, mert "megérzem". Rengeteg nyelvtan és irodalom versenyen vettem részt.

Ettől függetlenül a józan paraszti ész hiányzik belőlem.


Olvass utána az intelligenciáknak.

2023. márc. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen jól megy a matek érdemes lett volna ilyen irányba tanulni. Nekem ez volt mindig a gyengém. Sőt mai napig a fejszámolás nem megy a legegyszerűbb dolgokat is inkább beírom a számológépbe.
2023. márc. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
32%

Bizonyos fajta autizmus okozhat ilyesmit.

Tényleg érdemes lett volna matek vonalon továbbmenni.

A szabályok is ilyen jól mennek?

Másodfokú egyenletet kapásból megoldod?

2023. márc. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj ezekkel a zseniális készségekkel, hogy sokszor nem párosulnak tudásszomjjal, érdeklődéssel és elvesztegetődnek. De ezt nem nevezném butaságnak.
2023. márc. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!