Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek John Kramer a...

Szerintetek John Kramer a Fűrészből, vagy Walter White a Breaking Badből az intelligensebb?

Figyelt kérdés
Ez egy nagyon tág kérdés, tudom. Nehéz az intelligenciát felismerni, sokan az IQ-hoz kötik valamiért. Pedig ez az emberi értelemnek kb. az egyetlen mérhető aspektusa. Van még rengeteg, ami az intelligenciához kapcsolódik. Szerintetek e két karakter közül úgy overall melyik az intelligensebb?

2023. márc. 24. 01:45
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Walter White
2023. márc. 24. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1. Miért?
2023. márc. 24. 02:04
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
Mert én nem bírtam a Fűrészes palit, egyszerűen azért. Viszont a Breaking bad, mint sorozat, a kedvencem.
2023. márc. 24. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3. Ez aztán érv. Bár elég hipokritának tűnhet John, pl. Amanda csapdájánál, amikor egy csávó beleiből kell kivakarni a kulcsot. Aztán meg ilyet szól Hoffmannál:"EVERYONE IS DESERVES A CHANCE! KILLING IS DISTASTEFUL!" De maga a karakter borzasztóan érdekes, a vége fele sajnos próbáltak lehúzni róla mindent, amit lehetett. 2 kb. egyidős, rákkal küszködő, iszonyatosan különböző célokkal és történettel rendelkező karakterről beszélünk. Valaki le tudná vezetni logikusan, hogy miért gondolja az egyiket intelligensebbnek, mint a másikat? Mert én elsőre John-t mondanám, de nem vagyok benne biztos.
2023. márc. 24. 02:50
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Walter White.

John Kramer nem valami nagy szám ilyen szempontból. Ilyen mérnöki dolgokban, szerelgetésben ügyes, de kb ennyi.

2023. márc. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

#4:

Ha novella méretű érveket akarsz, menj egy filmes fórumra.

2023. márc. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Elgondolkodtato ez a kerdes, kifejezetten tetszik, koszonom hogy feltetted.


Szerintem Walter intelligensebb. Meg is mondom miert.

A fureszes figura is okos, ez teny, viszont szerintem neki korlatozottabb a tudasa mint Walternek. John nagyon ert az emberek manipulalasahoz, illetve hogy hogyan kell egymas ellen kijatszani oket, a csapdait, palyait is ezek alapjan allitotta ossze, tombol bennuk a kreativitas.

Viszont Walterben -amellett hogy ezek szinten mind megvannak - sokkal tobb van, szerintem Mr. White sokkal kreativabb, sokoldalubb szemelyiseg, es velemenyem szerint tobb helyzetben feltalalna magat az intelligenciaja reven, mint John. Persze a Fűrészt nem sok helyzetben lathattuk, joval korlatozottabb volt a karaktere, de ugy gondolom hogy nem tudott volna ep borrel keresztulmenni azokon a dolgokon amin Walter siman atment.

2023. júl. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7. Köszi a választ, örülök, hogy elgondolkodtatónak találtad. Igen, Walterből sokkal többet láthattunk mint Johnból sajnos. Walter valószínűleg

gyorsabb gondolkodó, nameg ahogy "megmentette" Jesset a sorozat végén látszik, hogy még ahhoz is minimum konyít, ami Johnnak a szakterülete. Szóval az unblock tudását én is magasabbra helyezném, a történelemben pedig mind a kettő karakter megmutatta tudását. Az intelligencia nem az adott egyénben lévő agyi potenciált fejezi ki? Mert ha igen, akkor a tudás ilyen szempontból nem sokat számít. John tervezési, emberek kiismerésére vonatkozó intelligenciája szerintem magasabb mint Walteré. Amit a 3. részben például leművelt, nagyjából emberfeletti intuíciónak tűnt nekem. Persze, a Fűrész filmek talán thriller-horrornak számítanak, nem csoda ha eltúlozzák a "főgonoszt". Egyébként ha jól tudom, mind a ketten kb 2 évet éltek a rák diagnózis után. Szóval nem láthattuk, ahogy John tervel, stb, Waltert pedig végig nyomon tudtuk követni. Szóval, így nem csoda, hogy John cselekvései tűnnek emberfelettinek. Na mindegy, aki erre a katyvaszra tud írni valami értelmeset, írjon nyugodtan, elolvasok minden választ és előbb-utóbb válaszolok rá. Csak kicsit ittas vagyok most.

2023. júl. 13. 02:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem John a Fűrészből. Ő ugye sikeres építészmérnök volt, mielőtt Kirakóssá vált volna, Walter pedig vilaghírű kémikus lehetett volna, de nem lett, mert a "barátai" kihasználták. Ebből úgy tűnhet, hogy Walter intelligensebb. Ugyanakkor szerintem John a balesete után az egész életét a "munkájára" tette fel, csak egyetlen dologra összpontosított, az örökségére. Míg Walternél pont fordítva volt. Ő egyre több hibát követett el, sokszor kicsúszott a talaj a lába alól. De Johnnál soha... ő még a halála után is képes volt mindent irányítani, minden lehetőséget alaposan végiggondolt mindig, valamint tudta jól, hogy kik fogják elbukni a próbákat és kik nem. Szinte már olyan volt néha, mintha a jövőbe látna. Egykor lehet, hogy Walter volt az intelligensebb, de miután Heisenberggé vált, John pedig Kirakóssá, utána szerintem egyértelműen John volt az intelligensebb...
2023. júl. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%

Itt nem arról van szó, hogy ki az "intelligensebb".


Mindegyik az, a maga módján, abban, amit csinál. Egyik sem okosabb a másiknál.


Ez olyan, mint pl. a sportban, az egyik nagyon jól úszik, a másik nagyon gyorsan fut. A saját terepén egyik sem győzné le a másikat.


A világban egyensúlynak kell lennie. Elvileg. Kár ezen filózni.


Különben is, ha valakinek a Breaking Bad c. sorozat tetszett, az úgyis walter-t fogja annak mondani, akinek meg a Fűrész c. filmsorozat tetszett jobban, az meg Kramer-t. Én meg mindkettőt szeretem, ezért tudom reálisan, elfogulatlanul megítélni, hogy melyik az "intelligensebb". Mindkettő, amúgy.

2023. júl. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!