Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy vegyem rá magamat arra,...

Hogy vegyem rá magamat arra, hogy minden reggel elmenjek futni, vagy legalább minden délután tegyek egy hosszú sétát?

Figyelt kérdés
2023. márc. 24. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Gondolj arra, hogy ezt magadért teszed. A hormonháztatrásod és az egészséged meghálálja. Plusz motivált leszel egy kiadód futás után.
2023. márc. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
motiváld magad.ill az elvégzett "munka"után jóleső érzésed lesz..az eleje lesz csak rossz
2023. márc. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én két dolgot vettem észre:


- minél tovább húzom a mozgást, annál nagyobb az esélye hogy nem lesz semmi -> tehát ha van lehetőséged reggel menni, azt csináld


- van amikor a gondolatától is teljesen szétunom magam és a hátam közepére sem kívánom, de ahogy megteszem az első lépéseket, elkezdek kocogni, már megy magától -> kezdd el, ne gondolkozz, csak csináld


Egy tipp még, hogy vannak napok amikor tényleg teljesen kivan az ember. Akkor is menj, de húzhatsz minimum határt, hogy nem baj ha nincs meg a szokott idő, de legalább az meglegyen. Pl. 1 óra futás helyett fél óra, de akkor beleadod rendesen amit tudsz.


Ha fogyásról van szó, akkor az étrenden múlik úgyis a nagy része.


A későbbiekben pedig ahogy rutinná kezd válni, annál könnyebben veszed rá magadat, mert a mindennapjaid része.

2023. márc. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Zenével könnyebb.

Próbáld ki, hogy még mielőtt elmennél, kapcsolj zenét. Valami pörgőset, ami amúgy is rávenne a táncra. Ha megvan az ütem, tánc helyett indulj el futni.

Nálam ez válik be.

2023. márc. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bármilyen rendszeres dologra az vált be, hogy keresek valami telefonos applikációt, ami vezeti, hogy mikor/mennyit csináltam az adott dolgot.

Engem motivál, hogy mondjuk x napos sorozatom megvan, ne szakadjon meg, mennek fel a számok. Szeretem nézni a statisztikáimat.

2023. márc. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A fentieken kívűl vedd alapul, hogy kezd jó idő lenni, és használd ki az alkalmat.
2023. márc. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom, építsd bele a mozgást az életviteledbe, - amennyiben komoly a szándék.

Egyszerű példa:

Ha dolgozol és tömegközlekedést használsz a munkába járáshoz, szállj le kettő-három megállóval előbb hazafelé, mint azt eddig tetted, és egy csendesebb útvonalon sétálj hazáig kényelmesen.

Minden embernek arra van ideje, amire időt akar szánni!

2023. márc. 25. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
43%

Fokozatosság a kulcs. Az újévi fogadalmak is azért buknak el, mert az emberek nekiállnak túledzeni az első egynéhány nap, majd utána feladják, mert majd megfulladnak az edzések után.

Először iktasd be heti 1, max 2 nap, utána pedig fokozatosan növeld a mennyiséget, ha a szervezeted már hozzászokott.

Hozzáteszem a mindennapi futással óvatosan lennék, szerintem heti 1, vagy 2 pihenőnap mindenképp jót tenne, már csak az izmaid regenerálódása miatt. Azokon a napokon esetleg inkább izomépítésre érdemes rámenni.

2023. márc. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!