Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha csalódtál az emberekben,...

Ha csalódtál az emberekben, vagy ha a pároddal nem szeretnétek gyereket, szerinted egy kisállat megléte pótolja az ezekből eredő hiányt?

Figyelt kérdés
Ez két külön eset, az elsőben egyedül élsz, a másodikban férjeddel/feleségeddel, de gyerekmentes életet terveztek, valamilyen kiskedvencetek azonban van, akár több is. Tehát ilyenkor ugyanúgy szereted az állatot, mint az embert, vagy az ember helyett az állatokat?
2023. márc. 25. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Nem, nem ugyanaz a kettő.
2023. márc. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
63%
Nem mondanám, hogy ugyanaz a kettő, mert én nem tudok úgy szeretni egy embert, mint az állataimat, mert bizonytalan és bizalmatlan vagyok, de az állatokban soha nem csalódtam, ezért értük, velük élek, emberekkel nem tudnék.
2023. márc. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
Nem kell így se ugy se kiskedvenc..
2023. márc. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

#2 vagyok, ezt inkább az tudná megmondani, akinek volt már párja, szeretett már úgy igazán embert, de aztán vége lett és mos állata(i) van(nak).

Nekem erre eddig nem volt lehetőségem és úgy érzem, hogy nem is lesz.

2023. márc. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Teljesen nem tudja potolni a hianyt, tobbek kozott azert nem, mert az elso esetben az ember a maganyossagot sokszor szemelyes kudarcelmenykent eli meg, es az onertekeleset nem javitja, ha csak allattol tudja megkapni azt a szeretetet es ragaszkodast, amelyre vagyik. De sokkal konnyebb elviselni a maganyt is, a gyermektelenseget is, ha van olyan hazi kedvenc, akivel lehet kommunikalni, jatszani, akit lehet valamilyen mertekben tanitani, nevelni, aki maga is keresi az ember tarsasagat es orul neki, ha latja. Ezert ebbol aszempontbol a macska vagy kutya sokkal jobban tudja potolni az emberi tars hianyat, mint pl. a teknos, kigyo, vagy az akvariumi halak, amelyek szinten sok oromet szerezhetnek a tartojuknak, de nem lehet ugy kommunikalni veluk, mint egy macskaval vagy kutyaval. Az viszont nagyon fontos, hogy a maganyos vagy gyermektelen ember ne emberiesitse, ne kezelje gyerekkent a hazi kedvencet, hanem vegye figyelembe annak a termeszetes viselkedeset es szuksegleteit, ne eroltessen ra olyasmit, ami "cuki," de az allatnak nem esik jol. Kulonosen kutyakkal fordul elo, hogy az oket gyerekkent kezelo tulajdonos annyira elkenyezteti oket, hogy a viselkedesuk nagyon problemas lesz.
2023. márc. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a cica hiánypótlóként működik, agyongondoskodok mindenről, akit szeretek, most épp nincs kiről.

Pali létemre, nálam ez ilyen.

Lehet, ha lenne egy gyerkőcöm, mentünk volna már mindenhova a világban.

2023. márc. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ha nem akarsz valamit, akkor miért érzel iránta hiányt?


Az után érzünk hiányt, amit amúgy szeretnénk.

2023. márc. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem szeretnék gyerekeket miközben nagyon szeretem az állatokat. Szerintem más a kettő és problémásnak tartom, ha valaki gyerekpótlékként kezeli őket.
2023. márc. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem pótolja, viszont egy szeretett háziállat egyértelműen stresszoldó, lelki gyógyítója a gondos gazdának, és igen sok mindenre megtanít!
2023. márc. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!