Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A külső határozza meg, hogy...

A külső határozza meg, hogy bánnak velem?

Figyelt kérdés

Középkorú nő vagyok. Viszonylag sok férfi kollégám van. Az utóbbi hónapokban fogytam 10 kilót és elkezdtem finoman sminkelni. Pár napja észrevettem, hogy a férfi kollégák közelebb állnak hozzám, miközben beszélünk a munkáról, többet mosolyognak, kedvesebbek. Nem flört, sőt, semmi tolakodás nincs benne, egyszerűen szívesebben vannak a társaságomban.

Lehetséges, hogy a férfiak akkor is jobban kedvelik a "jó nőket" amikor nem is akarnak tőlük semmit és csupán a kivirágzásom miatt szívesebben dolgoznak velem?



2023. márc. 28. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Igen, sajnos a külső határozza meg a bánásmódot egyértelműen én is ezt tapasztaltam!


És pont tegnap láttam ez egyik youtuber csaj videóját, ahol éppen arról beszélt, hogy amikor lefogyott, olyanok keresték meg, akik előtte mind elutasították őt - tehát nem a személyiségéért, hanem csak a külsejéért akartak vele lenni, persze elhajtotta őket a fenébe!


Szomorú, hogy csak a külcsíny számít!

2023. márc. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Persze!


Egy szép nővel mindenki kedves.


Egy ronda kövéret meg még le is köpik.

2023. márc. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne essünk a fekete-fehér gondolkodás csapdájába: igen, számít, de nem kizárólagos. Ugyanolyan jó fej maradtál, mint eddig, de pluszban még csinosabb is lettél, és ez a pozitív elmozdulás a mérlegen megmutatkozott az emberi kapcsolataidban is. Ez nem azt jelenti, hogy CSAK azért kedvesek veled, mert csinosabb vagy.


Arra meg ki sem tértem, hogy mi van akkor, ha a külsőd, valamint a megítélésed nem egymás függvénye, hanem egymástól független, párhuzamos következményei egy pozitív lelki változásnak.

2023. márc. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3-as: ezen én is tűnődtem, hogy talán magabiztosabb vagyok így, hogy csinosabb vagyok, jobban tudok öltözködni. De az én munkakörömben a "csinosság" alapvetően nem követelmény és nem is fontos, tehát nem irodai munkát végzek például. Valamint engem a szakmai tapasztalataim és az agyam miatt fizetnek, szóval számomra meglepő ez a pálfordulás. Eddig olyan "nemtelen" voltam a munkahelyemen és ez megfelelt nekem.
2023. márc. 28. 15:17
 5/7 anonim ***** válasza:

"ezen én is tűnődtem, hogy talán magabiztosabb vagyok így, hogy csinosabb vagyok"


Visszamennék még egy picit: miért fogytál, és miért kezdtél sminkelni? Mi változott meg benned?

2023. márc. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egy egészségügyi probléma miatt kezdtem diétázni. Aztán lementek a kilók és az arcom, ami szép volt, kicsit aszottabb lett, ezért elkezdtem ápolni a bőröm, hogy ne viselje meg a fogyás, aztán ahogy elkezdtem figyelni a bőröm, észrevettem apróbb bőrhibákat, amiket most gondozok. Olyan ez, mint mikor elkezd tanulni valamit az ember és ahogy egyre többet tud, egyre inkább látja a hiányosságait. :)
2023. márc. 28. 15:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha jobban foglalkozik a nő önmagával, akkor valóban jobban néznek rá a férfiak, szeretnek a környezetében lenni.
2023. márc. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!