Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon a külső környezetem...

Nagyon a külső környezetem határozza meg a magamról alkotott képemet és nem tudom ezt hogy lehetne megváltoztatni?

Figyelt kérdés
Leginkább a külsőmmel kapcsolatban vagyok bizonytalan és önbizalomhiányos, ezért alap mentalitásom, hogy tőlem mindenki szebb, engem ha néz valaki, akkor az azért van, mert mégis mi a sz@rt csinálok stb. Tavaly nyáron teljesen random egy nagyon régen látott ismerős megdicsérte a külsőmet és akkor őszintén mondom, hogy a világ legszebb emberének éreztem magamat. Viszont azóta nem kaptam semmilyen visszajelzést és azt érzem megint, hogy csúnya vagyok, nem vagyok elég.

2022. okt. 15. 00:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Engem sem dicsernek, nem "masznak" ram, nem bokol senki, megis szepnek erzem magam.

Mondjuk kivancsi volnek, hogy egy olyan ember, aki olyat ir magarol, mint te, hogyan nezhet ki. (Nem azert mondom, hogy kuldj kepet, hanem pusztan elmeleti sikon.)

2022. okt. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Noren1989 ***** válasza:
74%
Időszerű letennni kicsit azinternetyet.
2022. okt. 15. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sunshinedoll ***** válasza:
68%

Amúgy nem egyszerű szerintem, de fontos, hogy belülről is törődj magaddal, foglalkozz magaddal, aztán ha meg nagyon találsz olyan külső dolgot, amit sehogyse szeretsz magadon, akkor azt meg lehet változtatni (fogszabályzó, jobb frizura, akármi). Illetve inkább fóuszálj azokra a vonsaidra, amiket szépnek találsz magadon (pl. a szemed, vagy az orrod, akármi).


Nemtudom, én alapvetően meg vagyok elégedve a külsőmmel, amivel meg nem, azon igyekszem változtatni (pl. edzéssel, vagy pl. most fogászatra járok, hogy szebb fogaim legyenek, mert pl. mindenki mondta h rendben vannak a fogai, de nekem nagyon nem tetszettek, és hát az a lényeg ugye, én mit gondolok stb.). Amivel nekem pl. pont nincs problémám, az az arcom, és emlékszem egyszer valaki mondta, hogy nekem kicsit nagy az orrom. Én meg ilyen halál komolyan mondtam neki, hogy nem, nem az, pont tökéletes az orrom. Köpni-nyelni nem tudott :D

Aztán nyilván van ennél kisebb orr is meg piszébb meg formásabb, meg van ennél nagyobb is meg görbébb is, de az én arcomhoz ez az orr nekem tetszik, pont a arcomra illik és én nem fogom hagyni, hogy más miatt érezzem magam rosszul egy olyan vonás miatt, ami addig sosem zavart. Szóval te se engedd, hogy mások véleménye formálja az önértékelésed.

2022. okt. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Noren, hogy érted?

#1 Nem tudom, mit kellene leírni. Mire gondolsz?

#3 Nem semmi önbizalmad van, ezért irigyellek, persze teljesen pozitív értelemben. Ezt hogy sikerült kifejlesztened?

2022. okt. 15. 17:59
 5/5 anonim ***** válasza:
68%
#3 Az nem olyan egyszerű, hogy “ne hagyd”. Pontosan látja a kérdező is, hogy nem kéne “hagynia”, de ez zsigeri szinten jön azoknál, akik nem kapták meg a kellő figyelmet és visszajelzéseket kisgyerekként. Pszichoterápia segít.
2022. okt. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!