Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Előfordult már veletek olyan,...

Előfordult már veletek olyan, hogy adtatok pénzt egy másik embernek, (mondjuk barátotoknak) és azóta se adta vissza?

Figyelt kérdés

Velem sajnos pont tegnap volt ilyen.

Osztálytársam cigire költötte azt a pénzt, amit az anyja adott neki kajára, aztán odajött hozzám, és kért 600 Ft-ot. Adtam neki, de csak azzal a feltétellel, hogy vissza is adja. Hát ma úgy kellett neki 2x könyörögnöm, hogy mikor tudja visszaadni, és egyik szünetben a másik lány osztálytársam (akivel nagyon jóban van a csaj akinek adtam pénzt) szépen jött lebaszni, hogy nekem minek kell pénz jegyre, mert ő mem tudta eddig, hogy néha vonattal járok haza a suliból, nem mindig busszal, és ő azt hitte, buszjegyre kell, de kezdjük ott hogy semmi köze nem volt az egészhez. 🥲

Tegnap is ő okoskodott ott felettem, hogy mi az, hogy megnézem van-e 600 Ft nálam, amikor biztos tudtam hogy kapásból van, csak nem akartam adni meg ilyenek.

Szerencsére a csaj nagy nehezen megadta ma.


2023. márc. 30. 18:47
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat a némi helyesírási hibáért.
2023. márc. 30. 18:47
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Na, legközelebb ne adj neki. Sőt másnak se. Nincs nálad kp, elköltötted már reggel kajára, te is most kértél valakitól, stb.
2023. márc. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sok emberrel előfodult már. Jegyezd meg ! Családban, és barátoknak nem adunk kölcsön csak ha nem baj hogy nem kapjuk vissza , ajándéknak tekintsd ha oda adod. Idegennek soha. Tanulópénz volt neked miért nem, rendes voltál , viszont te magyarázkodtál és lettél nézve sóher irigy embernek, mert kérted a tulajdonod. Meg kell tanulni nemet , mondani, pl ne haragudj nincs nálam, vagy ha látják, hogy van hazafelé meg kell vennem valakinek egy könyvet nem az enyém a pénz .. kis füllentés és nincs harag.
2023. márc. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen..


Pénzt nem igazán szabad kölcsön adni, csak akkor, ha nem fáj, ha nem adják vissza.

2023. márc. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nem is keveset adtam, aztán eltűnt. Utólag tudtam meg, hogy alkoholista az illető és mindenkitől kölcsön kér, majd nem adja vissza.
2023. márc. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ezért nem adok kölcsön senkinek semennyit.



Engem a saját testvérem vágott át ilyennel. Adtam neki kölcsön 100 ezer Ft-ot ami akkoriban majdnem másfél havi fizetésnek felelt meg, tehát nem kis pénz volt az. Én akkor házra gyűjtöttem, annyit mondott hogy 2 hónapon belül visszaadja 3 részletben. Persze amikor eljött volna az első részlet fizetés amit megígért, akkor mondta nekem hogy 3 napot csúszik vele és utána adja meg, mondtam oké. Aztán 1 hónap után amikor még semmit sem adott akkor mondta hogy várjak pár apot, akkor kapja meg a pénzt amit maszekban dolgozott és akkor egy összegben vissza adja az egészet. Mondtam oké rendben. Aztán amikor már letelt a 2 hónap még mindig semmi nem volt, csak halogatta hogy majd, meg átverték, meg izé, de megígérte hogy odaadja. Aztán mondta még egyik karácsony előtt 2 héttel hogy fognak kapni karácsonyi pénzt ami picivel több mint amit klcsön adtam és azt egy az egybe nekem adja és azta pluszt fogadjam el amolyan kamatnak. Aztán jött a akrácsony a pénzről egy árva szót sem szólt, de nem akartam a családi békét felborítani így nem szóltam, aztán januárba szó nélkül kiment külfödlre dolgozni, szüleinknek is csak üzent hogy ez van. Azóta a tesóm már a föld másik felében él a családjával, nem is tartja velünk a kapcsolatot, tojik a fejünkre, szüleinket is megbántotta ezzel, engem is, és nem a pénz miatt. De az a pénz nekem eléggé fájt mert nem kis pénz volt akkor.

2023. márc. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
középsuliban vettem egy 6 ezres dolgot aminek felét én fizettem elméletben, a másik felét pedig 2 osztálytársam. aztán nem adták ide. eltelt az idő, 32 vagyok, de ha találkozom valamelyikükkel néhány év kihagyással, mindvégig meg fogom nekik említeni hogy ugye tudod hogy tartozol nekem ezeröttel. az egyik külföldön van, a másik máig tagadja. de azért emlékeztetem ha nagyritkán összefutunk hogy tudja
2023. márc. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egy munkatársamnak több millióval tartozik a gyerekkori "barátja".
2023. márc. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#6, jezusom, az nem semmi..

Legközelebb én sem adok senkinek, esetleg csak annak, akiben ténylegesen meg tudok bízni. Ha nagyon muszáj.

2023. márc. 30. 19:58
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Előfordult. Tanulópénz.
2023. márc. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!