Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért fordultak ennyire be az...

Miért fordultak ennyire be az emberek?

Figyelt kérdés

2016-2019 között sokszor utaztam vonaton, több órás utakon ez az út kb 1 óra 45 perc szinte mindig akadt olyan akivel tudok beszélgetni.

Sokszor nem is én kezdtem valakihez beszélni, hanem más aki szintén a fülkében ült. Nem egyszer akár lányokkal is, több órát tudtunk beszélgetni mindenről főzés, politika, kertészkedés, sörök, italok, munkahelyek, gazdaság stb.....


2021 őszén újra el kezdtek, heti rendszerességgel munka miatt többször vonatozni, az emberekkel már nem is lehet beszélni, leülök és én is csak lesek ki a fejemből vagy alszok vagy nyomkodom a telómat. Ma már nem is kezdeményez senki beszélgetést, de ha én kezdeményezek akkor se akarnak beszélgetni az emberek. Bezzeg olyan 2020 előtt annyi embert, annyi életet megismertem, jól elteltek az utak, nem unatkoztam ma meg már semmi ilyen nincs mindenki magába van fordulva. Mintha utána mindenki befordult volna covid után, meg nem is néznek az emberek egymásra.



2023. márc. 31. 09:06
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam, sokszor utaztam az 1 óra 45 perces távot, elnézést, de amúgy akkoriban 2020 előtt covid előtt hetti legalább 6 órát vonatoztam. Meg most covid után megint.
2023. márc. 31. 09:07
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

Ja, mert mindenki befordult covid után xd

Elég hosszú ideig mindenféle szociális interakció nélkül éltek a legtöbben, elszoktak tőle, kellemetlennek érzik.

2023. márc. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
32%

Mert ezek a beszélgetések általában a semmirevaló “Small Talk” kategóriába tartoznak amihez senkinek nincs kedve. Felesleges idő és energiapazarlás.

Illetve az is benne van ebben,hogy az ember nem szívesen osztogat meg magáról idegen emberekkel információkat.

2023. márc. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

Meg nem is értem amúgy,hogy miért kellene mindenkinek állandóan beszélnie.

Vannak csendesebb emberek.

Nem feltétlenül erény az, ha az embernek folyamatosan beszélhetnékje van. Sőt..engem kifejezetten taszítana ha valaki a vonaton folyamatosan erőltetné a beszélgetést.

Én szeretek közben zenét hallgatni és csak nézni a tájat.

Nem az időjárásról beszélgetni valakivel akit soha többet nem látok.

2023. márc. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Én azt vettem észre magam körül, hogy egyre több a valamilyen szinten terhelt ember.


Én például nem szoktam beszélgetest kezdeményezni, de szívesen veszem, ha valaki kezdeményez, legyen az idős néni, fiatalabb nő vagy férfi, teljesen mindegy...


És itt jön a De!


Olyan sokszor kiderul, hogy "nem normális". Bocsi a kifejezésért... Például pár mondat után már a férjét /feleségét /Orbánt, Gyurcsányt /akárkit elkezd szidalmazni... Vagy olyanokat beszél, ami egy idegen számára nem lehet releváns, vagy bármi...


Szóval inkább én is kerülöm azt, hogy hozzám szóljon egy idegen, pedig én aztán tényleg elég extrovertalt vagyok az általam ismert emberekkel.


Nálam például ez az oka.

2023. márc. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
56%
Covid, ja persze. Hozzám eddigi életemben elkezdett bárki idegen pofázni, otthagytam a francba, és nem csak én.
2023. márc. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%
Szegény kérdező alapból egy rossz felületen tette fel a kérdést, mert az itteni válaszolók nagy részének örök álma lenne, hogy soha nem kell kimozdulni és élő interakciót folytatni másokkal :D
2023. márc. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
42%

Én amúgy sokat vezetek, és ott tapasztalom ezt.


Régen rengetegen Oszkároztak, most meg azt látom, hogy a hivatalos hiénákon kívül nem is nagyon vannak magán utak. Régen ha meghirdettem egy utat, akkor hamar voltak jelentkezők. Most meg szinte soha senki nem is jelentkezik, pedig alapvetően népszerű pontok között járok.


Vagy sokszor megyek teljesítménytúrákra, ott is teljesen átállt mindenki az autóra és arra, hogy maguk kimennek. Egyrészt fura, hogy nagy túrázók azon versenyeznek ki talál közelebbi parkolóhelyet a rajthoz. Másrészt régen csomóan kerestek szabad helyet, vagy felajánlották, ha van. Most meg semmi, ha hirdetem is, hogy vannak szabad helyeim, senki nem jelentkezik.

2023. márc. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
58%

De kövezzetek meg, még magamon is ezt tapasztalom.


Nincs kedvem találkozni a barátaimmal, nincs kedvem beszélni a munkatársaimmal, még a saját családomnak sem szívesen veszem fel a telefont, egyszerűen azt érzem, hogy nincsen kedvem beszélni/írni senkivel.

2023. márc. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó:

Ez miért baj?

Mármint,hogy nem csacsognak az emberek felesleges dolgokról?

Az oszkározás még mindig megy, maximum nem nálad foglalnak.

Én pont egy ilyen világot szeretnék ahol nem lesz elvárás a felesleges beszélgetés, és nem erőltetik az introvertált emberekre magukat azok akiknek beszélhetnékjük van.

Amúgy az miért baj ha valaki nem szeret kimozdulni otthonról?

Elkellene végre fogadni ezt és nem pedig azt normalizálni aki folyamatosan csak magyaráz.

Van akit ez leszív. Van aki csak olyan dolgokról tud beszélni ami tényleg érdekli őt.

Mindig is furcsáltam,hogy miért az introvertált embereket cseszegetik az extrovertáltak és miért nem fordítva?

Miért nem lehet az a normális ha valaki csak akkor és azzal beszélget akivel szeretne..?

2023. márc. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!