Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hátrálok meg folyton?

Miért hátrálok meg folyton?

Figyelt kérdés

Az életem legtöbb területére igaz, de leginkább a munkakeresésben jön elő a legtöbbször. Akármilyen lehetőség adódik, az első egy-két napban tetszik az adott munka, úgy vélekedek, hogy talán jó lennék benne, aztán ahogy el kellene küldeni az önéletrajzot a munkáltatóhoz, rögtön megtorpanok és azt mondom, hogy "áhh ez nekem mégse menne, nem akarok csalódni"..

Mire eljutok a tényleges jelentkezésig, rögtön negatív képet festek le az állásról és úgy érzem, hogy biztos nem lennék jó benne, nem tudnék beilleszkedni a csapatba sem.. (igazából van egy rossz tapasztalom az egyik korábbi munkahelyemmel, ahova nem tudtam beilleszkedni, nem igazán kedveltek a kollégák és ez a munkámra is kihatással volt, amit három hónap után ott is hagytam..)

Egyébként az élet más területére is jellemző ez a reakció: kevés, ha azt mondom, hogy kb. 10 lehetséges párkapcsolatom ment a levesbe, mert ahogy kezdett alakulni a dolog valakivel, rögtön eltaszítottam magamtól és azt tanácsoltam neki, hogy keressen magának egy jobb személyt, mert hosszzútávon úgy sem bírná velem.. Gondolkodtam rajta, hogy ez valamilyen személyiségzavar lehet? Néha kicsinál.. Ti mit gondoltok erről?



2023. márc. 31. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán csak abban nőttél fel,hogy te nem vagy értékes és lehet,hogy olyan feladatokat bíztak rád amit nem lett volna szabad a korodból kifolyólag.

Éretlen voltál és emiatt negatív tapasztalataid vannak.

Elég nehéz ezt levetkőzni mert ez az ahogy kifejlődött a személyiséged.

Viszont mihamarabb érdemes lenne elkezdeni magadat fejleszteni ilyen téren mert ahogy halad az idő egyre jobban hozzászoksz ehhez a megküzdési mechanizmushoz és méginkább benne maradsz.

Érdemes lenne pszichológushoz menni.

2023. márc. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Senior Séf ***** válasza:
100%
Ez az önbizalomhiány tipikus tünete.
2023. ápr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez.

Halogattam mindig, viszont pár hete megembereltem magam, és felvettek bv-ba.

Törekedj arra, hogy ne érdekeljen mások véleménye, szarj rájuk, ha kedvelnek, ha nem.

2023. ápr. 4. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!