Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A negatív gondolatokat,...

A negatív gondolatokat, hogyan lehet el felejteni?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 2. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Gondolj másra.
2023. ápr. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Sehogy, a 90 éves ember is a rosszul sikerült gyerekkori születésnapi zsúrján kesereg.

Amit tehetsz, hogy próbálsz valamilyen alkotó elfoglaltságot találni ami szórakoztat, sikerélményt ad.

2023. ápr. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Tereld el a gondolataid, gondolj a negatívak helyett valamilyen pozitívra. Vagy foglald el magad valamivel, ami örömmel tölt el, és közben nem is tudsz a rosszon rugózni.
2023. ápr. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

Hát, nemúgy , hogy arra koncentrálsz , hogy el akarod felejteni azt a dolgot...

Van egy ilyen Ákosos idézet, tegnap járt a fejemben; hogy : ,,Mert amíg felejtenél, addig emlékezel".

Szépen ne foglalkozz vele, és akkor majd egy idő után elkopik, elsikkad, elhalványul az emlék; de,ha újból és újból felidézed, akkor fenntartod az emlékét.


Így, erőlködve sem lehet, hogy "EL... Akarom... Felejteni.. Azt.. Hogy..."

2023. ápr. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
*Ja meg még , nemcsak, hogy nem gondolsz rá, hanem ki is lehet üríteni az elméd meditációval. De kiüríteni !! Még arra sem szabad koncentrálni, hogy "nem akarok gondolni semmire !" Hanem full üresre kell üríteni a gondolataidat. Van a vezetett meditáció, amikor pl mondják, hogy képzelj el kis patakot, rétet napsütést; nekem ezek nem válnak be, tehát amikor koncentrálni kell; mert először bekönnyezek rajta, hogy milyen szép, utána meg bőgni kezdek, hogy nem valódi; tehát nekem kifejezetten rossz ez a koncentrációs-típusú meditáció. Szóval nálam csak ha leürítem, letisztítom, üresítem a gondolataimat. pl volt amikor sok feszkó volt bennem, és akkor így aludtam el, asszem kábé két perc alatt sikerülhetett. Tehát ilyen "nem gondolok semmire"-vel elaludni pl. Meg még vannak a neten pl ezek a nemtom hány herzes zenékt, ami olyan, hogy energiákat tisztítja, meg relaxációs, meg ilyesmik, meg még pl a hangtálas is szép, ha olyat találsz; na, és akkor ezeket lehet még pl neten hallgatni; pl szeretet frekvenciája zene, meg ilyesmik. Nekem néha felajánlja. :):)
2023. ápr. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
44%
Pl.: átkeretezni jóra. Pl.: Oké, hogy rosszul sikerült valami, de volt benne valami jó, sikeres dolog, cselekedet, eredmény is.
2023. ápr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!