Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet épiteni, erősíten...

Hogyan lehet épiteni, erősíteni az önbizalmat?

Figyelt kérdés
Csernus azt írta a könyveiben, hogy sikereket kell szerezni, és akkor erősödik az önbizalom. Szerintem ez nem elég, mert aki önbizalomhiányos, az úgy sem lesz elégedett magával, hiszen mindig van fentebb, mindenkinél van jobb. Hogyan lehet a bizonytalanságtól megszabadulni?
2023. ápr. 4. 12:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Írtam volna, hogy hát pl hobbin vagy sporton sikerek elérése....

De a leírásban látom, hogy ez nem elég.

Akkor pszichoterápia, hogy megtanuld értékelni a sikereidet és ne mindig a szakma csúcsaihoz hasonlítgatni magadat.

2023. ápr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%

Cement

Sóder

Homok

Víz

és mindenbigyó. Ezekből az összetevőkből tudod megalkotni az önbizalmadat.

2023. ápr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%
ha a lányok megdícsérik a kukidat
2023. ápr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, nincs kukim, kösz a tippet.
2023. ápr. 4. 13:58
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy hasonló problémával küzdő barátnőm és neki se ment soha ennek a fejlesztése. Összejött velem (én egy kicsit egoista vagyok) és durván egy 1,5-2 év elég volt neki, hogy kilábaljon ebből. Szóval keress magad mellé egy olyan pasit akinek van önbizalma/egója aztán akaratlanul is rád fog ez ragadni és épülni fogsz. :D


Ha gondolod szingli vagyok csak szólok (Joke).

2023. ápr. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5-ös - ha te tudod emelni a nőt is, aki veled van, az szuper. Néha a nagy önbizalom csak elbizonytalanítja a másikat önmagával kapcsolatban. Főleg, ha az egoharcos szereti a saját érdemeit hangsúlyozni. Én nem másoktól akarok instant önbizalmat szerezni, mert ez elszáll, ha az a kapcsolat már nincs. Saját önnön erőmet akarom visszakapni.
2023. ápr. 4. 14:20
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Háááőőő szerintem igencsak rossz tanács az, hogy valaki más hátán erősödj meg. Egyrészt az emberek döntő többsége nem alkalmas pszichés problémák kzeleésére, egyszerűen mert nem ért hozzá, rosszul kezeli.. másrészt meg senki nem szeret gyakorlóbábú lenni, és tök jogos, hisz eg ypárkapcsolat egyáltalán nem erre van.


Menj el szakemberhez (pszichológus) ő simán tud segíteni.

2023. ápr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

7

Nem erre van a párkapcsolat, hogy terapeutát játszak az igaz. De nem az lenne a lényeg, hogy támogassuk és segítsük a másikat amiben csak tudjuk? Napi 200x megdicsértem, hogy milyen gyönyörű, okos stb.. ez is tud dobni rajta hidd el… Akaratlanul is elkezd hasonlítani az ember a párjára, átveszi egy kicsit a stílusát is.

6

Ez is egyénfüggő. Akiről írtam a példát arról tudom, hogy szakítás után sem szállt el neki. De egy erre szakosodott ember biztosan tudni fog neked segíteni, hogy magadtól hogyan tudod ezt fejleszteni.

2023. ápr. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8, jjjjjjjogos

De mivel nem értesz hozzá, nem fogod felismerni, hogy csak simán "manuális önbizalomnövelésre" van szüksége, vagy van valami belső oka az alacsony öbnecsülésének, önbizalmának.

Ha nem ismered fel, hogy valami krónikus oka van annak, hogy laacsony az önbizalma, akkor a dícséretek csak "tüneti kezelés" lesznek számára, és a gyökérprobléma valahol máshol fog kiütközni, vagy csak simán hosszútávon frusztrációt építenek, pl "elfogadom azt a hazugságot, hogy szép vagyok, bár nem hiszek benne".

2023. ápr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9

Igen ez is igaz. Nem is mondtam egy szóval sem, hogy ugyan annyit ér mint egy terapeuta, csak egy ötlet volt számára ez. Ezt annak az embernek kell meglépnie aki éppen benne van ebben a problémában az csak egy kis + segítség, ha az ember párja nem ugyanúgy önbizalom hiányos. Tud dobni a másikon. :)

2023. ápr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!