Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A Tiktok miért káros az...

A Tiktok miért káros az emberi kapcsolatokra?

Figyelt kérdés

#tiktokkerek
2023. ápr. 5. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

Azért mert nem káros.


Az én gyerekkoromban nemhogy TikTok, de még internetem se volt. Aztán most fiatal felnőttként valahogy mégis több barátom s hasonlóm van, mint régen...

2023. ápr. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

Miért, káros? Ezt milyen egzakt módszerekkel mutatták ki?

Én nem TikTokozom, a gyerekeim viszont igen. Mindkettőjüknek sok barátja van, nagyon népszerűek. Sokkal jobban megtalálják a helyüket a kortársaik között, mint én annak idején, pedig akkor még nem hogy TikTok, de intetnet se volt.

2023. ápr. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Ő lett az ügyeletes mumus...

nem károsabb, mint a többi

2023. ápr. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Kezdésként: tényleg csináltak vizsgálatokat arról,hogy hogyan hat a társas kapcsolatokra, realitás érzékre, mentális egészségre lebontva, hogy milyen hatása van a heti/napi X óra a többségre. A legtöbb teljes tanulmány nincs fent magyarul, de összefoglalót lehet olvasni róluk magyarul is. Aki teheti nézzen utána.

Hogy válaszoljak is: adiktív és személyiség torzító hatása lehet. A személyiség torzítás alapján nem csak arra kell gondolni, hogy változik a viselkedésük, maga az emberekhez váló hozzáállás is változhat. Valóságtól eltérő kapcsolati példákat láthatnak, torzulhat a valóság képük

2023. ápr. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
Nem az.
2023. ápr. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

Mert bárki bármiféle videót felrakhat,és ezzel sok időt pazarolnak az emberek.

Egy új függőség.

Már arra sem képes az ember,hogy figyeljen,pöccint egyből tovább a következő videóra.

Az életben is így van,megy az orra után.

Nem mellesleg ugyanolyan toxikus,mint bármi más felület.

Ugyanolyan mentalitású agyhalottak vannak.

Terjesztik a nézeteiket,sokan meg ezen nőnek fel.

De itt "jobban felszívódik" ez a sok szemét,mert rövid időre van türelme.

Eszébe se jut megnézni egy teljes interjút,a kivágott részt látja.

2023. ápr. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 MolotovPunk ***** válasza:
100%

Szerintem káros, de ha úgy vesszük a f_sbuk is az, valaki képes egész nap csak azt nézegetni és nyomkodni. Unalmas tevékenység, unalmas embernek. Persze az is igaz, hogy a face már kifutóban van manapság, tehát nem mindenki használja már. Engem a tiktok nem nagyon érdekel. Nem köt nagyon le. Semmirekellő alkalmazás!

https://www.youtube.com/watch?v=nGbH_9FNoZk

2023. máj. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezt mire érted, hogy kifutóban van a Facebook?
2023. máj. 20. 23:00
 9/9 MolotovPunk ***** válasza:
8/ Úgy, hogy vannak, akik már nem használják azt. Pl. Én sem.
2023. máj. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!