Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy minden...

Miért van az, hogy minden emberi kapcsolatomban a megalázott szerep jut számomra?

Figyelt kérdés
Akinek kötelessége mindenre bólogatni lelkesen a másik részéről, de ha valamiben kifejezem a nemtetszésemet, akkor a másik még véletlenül se változtat, hanem én vagyok a beképzelt bunkó, hogy miért nem jó nekem úgy. Miért nem sikerül egyenrangú, tiszteleten alapuló kapcsolatokat kialakítanom? Én úgy érzem ilyen módon közeledem másokhoz. Vagy Magyarországon ma már ennyire beitta magát a köztudatba az alá-fölé rendeltségi viszonyokon alapuló kapcsolati forma. De ha igen, miért nekem jut mindig a lent? Nem vagyok az az áldozat típus, tehát kiállok magamért ráadásul elég hamar, de pont emiatt véget is érnek a kapcsolataim elég hamar, csak csicskának kellenék, ha meg nekem az nem fekszik, akkor mehetek. Vagy az illetőt nem érdekli, és csinálja tovább a nekem nem elfogadható dolgokat, és én vagyok kénytelen őt "dobni". Nem tudom, nincs elég pénzem, ciki vagyok, nem vagyok elég szórakoztató? Akinek normális kapcsolata van bárkivel, az miért ragaszkodik a másikhoz?
2022. nov. 8. 19:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
10%
Áldozati éntudatod van. Gyerekkorban alakul ki az entudat ott érezted ezt. Es azt ismetled
2022. nov. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
*Gyerekkori traznákat kene feldolgoznod amikor igy érezted magad eloszor. Altalaban szulo gyerek kontextusban alakul ki.
2022. nov. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
40%

Az már egy jó irány, ha magadban is keresed a hibát, és nem egy országot húzol le.


Nem ok, ha megaláznak, de a megalázás addig tart, amíg hagyod. Mert amikor felismered, hogy nem tudnak ártani neked, akkor már nincs értelme megalázásról beszélni.

2022. nov. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

1,2 válaszoló ennyire ne általánosítsatok már :) Nekem nem volt a szüleimmel ilyen "gondom" aztán mégis belefutottam ilyen idióta partnerbe és baráti kapcsolatba is.Amint kiálltam magamért támadást kaptam és én lettem a sz@r hogy szólni merek a nekem nem tetsző dolgokért mint a kérdező dettó.

Nos ez ment egy ideig majd besokalltam és lapátra kerültek ezek az energiavámpír vacak emberek és voilá azóta sokkal jobb lett az életem és nyugodtabb vagyok.Nem minden probléma vezethető vissza a gyerekkorra,ez a pszichológusok és pszichiáterek lerágott csontja.

2022. nov. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"Mert amikor felismered, hogy nem tudnak ártani neked, akkor már nincs értelme megalázásról beszélni."


Az egyik ilyen folyton fogdosott. Nyílt műtéti sebemhez hozzá akart érni a koszos kezével, hogy megnézze, hogy gyógyul, hiába mondtam, hogy szóljon, ha valamit meg akar nézni előtte, ne nyúlkáljon. Itt mit ismerjek fel, hogy ne tudjon ártani nekem?

2022. nov. 8. 19:21
 6/18 A kérdező kommentje:

4

Én is lapátra tettem mindenkit, de szó szerint senkim sincs a páromon kívül már. Saját rokonaim, ő rokonai, saját barátaim. Az ő barátai között van 1-2 olyan ember, aki tisztelettel tud viszonyulni hozzám, bár ez is lehet, hogy inkább a páromnak szól. De ez azért olyan nyomasztó. Persze majd próbálkozom még, hátha.

2022. nov. 8. 19:24
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező aki neked nem megfelelő azt lapátra kell tenni,jól tetted.Nekem sincs sok barátom de nem bánom mert jobb így mint hamis kihasználós emberekkel erőltetni a kapcsolatot.Lesz olyan barátod majd aki nem akar kihasználni ha meg nem lesz azt se bánd.Néha egy rokon rosszabb mint a legrosszabb ellenség vagy a "nagy" barát amint nem úgy cselekszel ahogy neki tetszik azonnal farkassá változik.Még egy jó tanács:titkot soha ne ossz meg egy baráttal sem mert nem tudhatod mikor fordul ellened ha nem tetszik neki valami és aztán kellemetlen helyzetbe hozhat.Sajnos nem lehet megbízni lassan már senkiben sem.Párod nyilván más.Örülj neki hogy legalább Őrá számíthatsz!Ne bánd soha hogy nem vagy hamis emberekkel körbevéve!

#4

2022. nov. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
45%

Jó, Kérdező, érdekes játék ez: szándékosan homályosan fogalmazol, aztán gyakorlatilag lehülyézed azt, aki segítene szeretne.


A fogdosás alapvetően nem megalázás, hanem az intim szférát, a testi autonómiád megsértése.


Megalázás az, ha valaki nyilvánosan próbál lerángatni a sárba, kevesebbnek mutatni, mint ami vagy.

2022. nov. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

4. De ugyanezek az emberek akiket te ignoralsz másokkal viszont kedvesek.

Az áldozatszerep az másbol jön, nem kivülről.

2022. nov. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
*nem másbol jön, nem kivulről, hanem belülről. Azoknák leginkabb akik hajlamosak is erre hogy nagyon sok kontextusban ők huzzák a rövidebbet
2022. nov. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!