Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan viszonyuljak az anyagia...

Hogyan viszonyuljak az anyagiak miatt képmutató tesómhoz?

Figyelt kérdés
Tesomékról van szó. Sógorom fél millió körül keres. Tesóm sem rosszul 300 körül + van egy lakása amit kiad albérletbe. 2. házasságában él. Gyerekek már nincsenek velük. Mindig úgy beszél mintha éhen akarnának halni de nem ez zavar. Hanem amikor az én zsebemben turkalna. Amikor autót vettünk, -használtat olcsón- nem hitelre úgy nézett rám majdnem felnyársalt a tekintetével. Már lassan meggondolom mit mondok el neki, mert úgy érzem irigy vagy nem is tudom. Pl. Hogy most 1 hetes belföldi nyaralasra gyűjtök. Mert hát ugye miből? Mi szerényen élünk. Fele annyi bevételünk nincs mint nekik. Kis lakásunk van. Ruha nem kell mindig, tehát rezsi, élelmiszer. Ó elete során igen szépen meggazdagodott. Válásábol 1 lakással került ki. Amit aztán nagyobbra cserélt. Mindig iszonyúan spórolt és úgy tudott beszélni, hogy egy hajléktalan tanulhatott volna tőle, aztán kiderult volt elég felretett pénze.2. férjével közösen vettek házat, úgy, hogy a lakása megmaradt. Ja, nyaralni ők csak kulfoldre mennek...Szóval nem értem mi ez a reakció mindenre, hogy én is tudok félre tenni, meg az állandó anyagiak miatti sopánkodasa. Tudom hogy manapság "sirni" illik az anyagiak miatt - én is ideges vagyok az állandó áremelkedések miatt -de nem túl nagy képmutatás ez tesóm részéről?

#Kepmutstas
2023. ápr. 6. 00:51
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Hát, savanyú neki a szőlő. Nyilván úgygondolja hogy neki járna a belföldi nyaralás, nem neked.

“Jótestvéri iszony”…

2023. ápr. 6. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkitől távol tartom magam, aki lehúz.
2023. ápr. 6. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés, húgom ugyanez. Multinál felső vezető, hibrid autó, egy évben háromszor külföldi nyaralás, óceánon túl. De: nekünk miből telik autóra (használt), hogyhogy ilyen parfümöm van (nagy cucc, több évig elég), hogy lehet már nekem ilyen Bosch gépem a konyhában (úgy, hogy nem sz@rom el a pénzt).

Kérdező, nem tudsz vele mit csinálni, és ha egyszer beolvasol neki, még te leszel az irigy.

2023. ápr. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Megbeszélni vagy megszakítani a kapcsolatot.

Én nem tudnék így élni, ahogy te. Ez a rengeteg frusztráció, értetlenség, kérdőjel. Miért nem mered ezt pont ugyanígy megbeszélni vele ahogy leírtad?

Tudom a választ persze.

Nem lesz változás attól, hogy ide kiírod.

Maximum találsz hasonló karaktereket, szidalmazókat. De belül egyik sem te leszel. Saját eszközöket kellene keresni. Mert sem tesód, sem te nem vagy rossz. Egyszerűen elfojtott érzésekkel vagytok tele, amit nem mondtok ki, mert "jaj, mit szól a másik". Nem tudtok kommunikálni. Így élni lehet, csak nem érdemes.

2023. ápr. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

#4

3. vagyok, ha rám céloztál, nem vagyok szidalmazó, csak a tényeket írtam le, hogy ötszörös jövedelemmel műveli ugyanezt a testvérem. Nincs nagyon mit kommunikálni rajta (szerencsére mi 3000 km-re vagyunk.)

2023. ápr. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért vetted magadra. Te biztos tudod. Nekem nincs dolgom azzal, hogy ki hogy értelmezi a fejében a leírt gondolatokat. Én csak azért vállalom a felelősséget, amit leírtam, a te értelmezésedért neked kell.
2023. ápr. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

Nyilván böki a csőrét, hogy holmi pórnépnek is telik az olyan dolgokra, amik szerinte csak a hozzá hasonló szentségeknek járnának.

Egyébként könnyű úgy lakást szerezni, ha elharácsoljuk mástól, de ez a szint amúgy ezzel együtt is csak egy kellemes középosztály, nem gazdag. Szerintem ez zavarja, gazdagnak akarja magát előtted beállítani és forr az agyvize, mikor látja, hogy hasonlókat te is el tudsz érni kevesebb pénzből is.

2023. ápr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazad van 7/7 válaszoló. O úgy lenne boldog ha én kb. egy koldus szintjén lennék.
2023. ápr. 11. 06:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!